Aktuální číslo v prodeji
Titulka aktuálního čísla
Kde koupit Fakker!
PÁTEČNÍ BORDEL (33): Eskimo Callboy, The Devil Wears Prada, Monster Magnet, Bloodbound

PÁTEČNÍ BORDEL (33): Eskimo Callboy, The Devil Wears Prada, Monster Magnet, Bloodbound

Vydáno: 04.06.2021 10:00 v sekci Fakkerník - Redakce | foto: Eskimo Callboy

Pokud měl někdo dojem, že Eskimo Callboy po vydání ujetého singlu "Hypa Hypa" nemají čím překvapit, šeredně se spletl. Novinka "MMXX - Hypa Hypa Edition" je toho důkazem. Zaostřili jsme i na novinky metalcorových es The Devil Wears Prada a zkušených harcovníků Monster Magnet a Bloodbound.


Eskimo Callboy - MMXX (Hypa Hypa Edition)ESKIMO CALLBOY
MMXX - Hypa Hypa Edition

vyšlo: 21. května

Bláznivá sestava Eskimo Callboy má za sebou nejobtížnější a možná nejdůležitější rok kariéry. Skupinu totiž opustil její hlavní pilíř Sushi a Eskimáci museli hledat náhradu. Spasitelem se stal Nico Sallach z rozpadlých To the Rats and Wolves a brzy poslal své nové kolegy směrem, o kterém se jim asi ani nesnilo. Hned z prvního společného vydaného songu se stal největší hit kapely. "Hypa Hypa" je fenomén přesahující hranice žánru a nezastavitelný kolos, který teď dostal naprosto výsostnou pozornost. Eskimo Callboy totiž natočili takových "50 odstínů Hypa Hypa". Stejná skladba, sedm nových verzí, ještě mnohem víc šíleností. Německá šestice zavítala do úplně nových a neprobádaných vod a vyplodila něco, co by se zdánlivě zdálo až moc přitažené za vlasy (obzvlášť za mulletí sestřih) i na Eskimo Callboy. Jenže ono ne. "Hypa Hypa" dostalo středověký nádech, v další verzi zní skladba zase jako z westernu. Pro metalové posluchače byla pohlazením po duši jistě spolupráce s We Butter The Bread With Butter. Zajímavé jsou i osmdesátkové vibes s německým zpěvákem Sashou. Tahle kapela si prostě může dovolit naprosto cokoliv a stejně jí budete zobat z ruky. Eskimo Callboy ze svého posledního úspěchu vytřískali maximum a dá se očekávat, že jejich jméno poletí nadále strmě a raketově vzhůru. A že se snad na cestě neobjeví podobný kotrmelec, jakým bylo poslední album "Rehab" z roku 2019.

11/10 (mulletů doporučuje)

Mates "Koury" Krč


 


Devil Wears Prada - ZII (EP)THE DEVIL WEARS PRADA
Z II

vyšlo: 21. května

Před dávnými věky za devatero strunami a devatero paličkami vládl světu tvrdé hudby metalcore. Dobře, jestli držel žezlo, je spekulativní, ale na přelomu první a druhé dekády tohoto století byl rozhodně v největším rozkvětu a kapely onoho žánru sázely jeden masterpiece za druhým. Jedním z těch větších jmen pod vlajkou rozhodně byli The Devil Wears Prada a konkrétně EPčkem "Zombie" z roku 2010 sami sebe otagovali jako fakt tvrdou bandu. Uplynulo jedenáct let a pánové se rozhodli vydat pokračování s titulem "Z II". Přestože v rozmezí roků vydávali další, barevnější tvorbu, "Z II" nese poselství následníka zmíněného zombíka, a to myšlenkově i zvukově. Agresivní přednes Mika Hranicy zní stejně nasraně jako tehdy, místy nám připomíná raný řev Roua Reynoldse z Enter Shikari, kytary jsou stejně brutální a pět nových songů k původním pěti sedne jako prdel na hrnec. Na téma apokalypsy plynule navazuje vyprávění o beznaději. Povedené návraty ke kořenům fandové vždycky ocení, obzvlášť když nejde o pózu, ale o upřímnou touhu po dřívějším soundu. Teď nás zajímá, jestli v těchto kolejích TDWP zůstanou, nebo zda šlo jen o jednorázový nostalgický výstřelek.

7/10

Dominik "Dom" Šidlo
Monster Magnet - A Better DystopiaMONSTER MAGNET
A Better Dystopia

vyšlo: 21. května

Jedenácté album rockových mohykánů Monster Magnet je na jednu stranu balzámem na duši v tom smyslu, že jedna z nejvíc cool skupin na světě má po třech letech venku novou desku, což již tak nějak stačí k uspokojení. Na stranu druhou vyvolává jemné chvění, zda lze opakovaně překonávat neopakovatelné. Dave Wyndorf a spol. tam opět sypou jeden sabbatovský riff za druhým, psychedelický opar se vznáší nad ansáblem, Daveovo charisma vládne celému vesmíru stejně dobře jako dříve. Magie se zde rozhodně odehrává a nelze tvrdit, že by bylo kouzlo jakkoliv ztraceno. Ztraceny jsou však hity. Monster Magnet uměli i v rámci žánru složit hit, což zde chybí. Byť je kapela ve svém ranku space rocku stále o deset koňských délek před ostatními a hudba je skvělým rock’n’rollem, dříve ta nadstavba byla ještě o píď větší. ALBUM SEŽENETE V NAŠEM SPARKSHOPU.

8/10

Rodeo Bull


 


Bloodbound - Creatures of the Dark Realm BLOODBOUND
Creatures of the Dark Realm

vyšlo: 28. května

Stane se, že má člověk chuť na poctivý, normální melodický power metal s výborným vokálem. Co udělá? Nejčastěji sáhne do své zásoby, kde je v tomhle žánru jeden dobrý kandidát na poslech vedle druhého. Anebo má chuť se přesvědčit, jak je na tom některá z jeho oblíbených kapel a poslechne si nějakou novinku. Aktuálně třeba čerství Helloween nebo Accept. Tam prostě nejde udělat chybu, legendy jsou legendy a tuhle pozici jen tak zadarmo nemají. Ale hned za nimi se mohou řadit Švédi Bloodbound, kteří měli do této doby na svém kontě osm albových zářezů a každý jeden z nich byl velmi dobrý. O tom devátém to zodpovědně můžeme prohlásit jakbysmet! Můžete se opět spolehnout na velkou porci chytlavých melodií, kvalitní produkci a úžasný vokál Patrika J. Selebyho. Pak jen stačí nenechat se odradit nepříliš originálním singlem a promo videem "Creatures Of The Dark Realm", neboť na desce jsou mnohem zajímavější věci! Nenechte se odradit ani následným singlem "When Fate Is Calling". Ve vydavatelství asi považují posluchače za prosťáčky, kterým je třeba v singlech servírovat tu nejméně komplikovanou hudbu z desky. Ale až uslyšíte takovou "Eyes Come Alive", pak si řeknete: tak teprve tohle jsou ti Bloodbound, které chci slyšet! Nevadí ani občasný malý nádech "made in Sabaton", koneckonců jsou to krajánci a není to nijak okaté. ALBUM SEŽENETE V NAŠEM SPARKSHOPU.

8/10

GuevaraDOPORUČENÉ ČLÁNKY
Rock for People, The Offspring, Parkway Drive, Neck Deep, Vypsaná fiXa, Body Count, Crystal Lake, Hradec Králové 13.6.2024 (fotogalerie)
Foto: The Offspring na Rock For People pokořili světový rekord! Zahráli pro 1,7 milionu lidí Dobře, s tím číslem tak trochu kecáme, ale kytarista Noodles mluvil o údajném počtu návštěvníků festivalu tak autenticky, že by mu na to člověk i naletěl. O pozici headlinerů se The Offspring podělili s Parkway Drive. čtěte zde
Vydáno: 14.06.2024 10:55 v sekci Foto
Rock for People, The Prodigy, P.O.D., Enter Shikari, Thy Art Is Murder, Hradec Králové 12.6.2024 (fotogalerie)
FOTO: První den Rock For People ovládli třaskaví The Prodigy a Enter Shikari. Corey Taylor se neukázal Festival Rock For People, ročník 29 otevřel brány pro očekávaných 40 tisíc návštěvníků. Hned první den jich dorazilo 32 tisíc. Nebyla nouze o metalcorové tóny a na závěr vypukla obrovská party s The Prodigy. čtěte zde
Vydáno: 13.06.2024 10:17 v sekci Foto
Machine Head, Refore, Forum Karlín, Praha, 10.6.2024 (fotogalerie)
FOTO: Strejda Robb a jeho Machine Head si v Praze otevřeli vysokou školu metalovou Po necelých dvou letech se do Prahy vrátili Machine Head. Tentokrát do menšího, za to v roli headlinerů. Lidí mohlo přijít víc, ale ti, kdo dorazili, rozhodně nelitovali. Příjemně strávený metalový dýchánek. čtěte zde
Vydáno: 11.06.2024 22:40 v sekci Foto
††† (Crosses), Vowws, Roxy, Praha, 6.6.2024 (fotogalerie)
FOTO: Svátek nejen pro fanoušky Deftones. Chino Moreno poprvé přivezl své ††† (Crosses) Tři kříže (ty z bílýho kamení ne, to jsou zase jiný) jsou bočním projektem frontmana Deftones, China Morena a kytaristy zaniklých Far, Shauna Lopeze. Tahle synth/dark wave dvojka přijela poprvé do Prahy. Bylo vyprodáno a bylo to... čtěte zde
Vydáno: 09.06.2024 22:11 v sekci Foto
RECENZE: Dool - The Shape of Fluidity
RECENZE: Dool - The Shape of Fluidity Rozpalují vás doběla stále medializovanější debaty o genderu? Děláte s oblibou vtípky o tom, kolik těch pohlaví na světě vlastně je? Pak je album nizozemských Dool tím pravým materiálem, který by vám mohl pomoci vidět problém z... čtěte zde
Vydáno: 01.06.2024 23:14 v sekci Fakkerník
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- FOTO: Landmvrks rozbili Prahu na padrť (02.05.2024 15:47 v Foto)
- FOTO: Wage War s asistencí The Devil Wears Prada roztřískali vyprodané Futurum (02.10.2022 14:43 v Foto)
- VIDEO: Electric Callboy natočili popově laděný duet (11.07.2022 10:25 v Video)
- FOTOGALERIE: Electric Callboy přivezli párty plnou diska, metalu a mulletů! Zpěvák Kevin ale chyběl (30.04.2022 15:00 v Foto)
- VIDEO: Electric Callboy letí raketou do nekonečna a ještě dál! (11.04.2022 13:00 v Video)
- Sbohem Eskimo Callboy. Kapela změnila jméno a omlouvá se za diskriminaci (11.03.2022 17:50 v Novinky)
- 10 důvodů, proč rok 2021 nebyl až tak na hovno (02.01.2022 10:30 v Fakkerník)
- VIDEO: Eskimo Callboy ostříhali mullety podle hrnce a zase šílí (06.09.2021 12:10 v Video)
- ROZHOVOR: Jaká nálada panuje mezi Sushim (Ghøstkid) a Eskimo Callboy? (11.08.2021 13:00 v Fakkerník)
- AUDIO: The Devil Wears Prada se ohlížejí za následky pandemie (03.05.2021 12:00 v Video)
- VIDEO: Hitovka Hypa Hypa od Eskimo Callboy má středověký cover (02.05.2021 11:00 v Video)
- FOTO: První virtuální festival z rukou Rock for People se vyvedl na jedničku (01.02.2021 11:40 v Foto)
- 10 důvodů, proč rok 2020 nebyl až tak na hovno (06.01.2021 12:55 v Fakkerník)
- Eskimo Callboy restartují kariéru. Nový zpěvák, čertsvé EP a další klip (22.09.2020 14:23 v Novinky)
- VIDEO: Eskimo Callboy nasadili paruky a načínají novou kapitolu bez Sushiho (22.06.2020 17:10 v Video)
- Hlas objeven! Novým zpěvákem Eskimo Callboy je... (04.06.2020 14:20 v Novinky)
- Eskimo Callboy bez jednoho z frontmanů, kapelu opustil zpěvák Sushi (13.02.2020 14:45 v Novinky)
- Mighty Sounds bude hřmět corem. Do line-upu připlouvají The Devil Wears Prada a Landmvrks (23.12.2019 14:10 v Novinky)
- FOTO: Čtyřikrát palicí po palici. Stray from the Path s sebou přivezli luxusní support (22.12.2019 20:10 v Foto)
- FOTO: Co je za den? Podle Eskimo Callboy může být kterýkoliv den sobota (04.12.2019 15:15 v Foto)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz
Aktuální číslo Fakker!

KALENDÁŘ AKCÍ

Pá 12.07.
Anders Colsefni (Rock Café Southock, Jablunkov)
St 07.08.
Brutal Assault (Pevnost Josefov, Josefov)
St 07.08.
Brutal Assault (Pevnost Josefov, Josefov)
Čt 08.08.
Brutal Assault (Pevnost Josefov, Josefov)
Pá 09.08.
Brutal Assault (Pevnost Josefov, Josefov)
Pá 04.10.
Our Last Night (SaSaZu, Praha)
Ne 27.10.
Imminence (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
Rebel TV
©2014-2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe