Kde koupit Fakker!
Titulka aktuálního čísla
Mighty Sounds, Perkele, Lagwagon, Soft Play, Fast food Orchestra, Millencolin, Tábor, 28.6.2025 (fotogalerie)

FOTO: Druhý den Mighty Sounds ovládly korejské punkerky Rumkicks. Nadchli i Soft Play

Vydáno: 30.06.2025 17:40 v sekci Foto - Josef Soukup | foto: Josef Soukal

Druhý den devatenáctého ročníku festivalu Mighty Sounds byl ve znamení rozmanitosti, překvapení a strhující energie. Sobota nabídla čistě dívčí kapely, dvoučlenné formace i osvědčené hvězdy punkové a ska scény.

Program na hlavní Mighty Stage odstartovali domácí V3SKA, kteří hned po poledni naladili publikum na správnou vlnu energickým ska. Po nich nastoupili irští folk-punkoví veteráni Fiddler's Green a přivezli pořádnou dávku houslí, jodlování a tance.

Odpoledne pak patřilo dívčím kapelám. Made of Ace ukázaly, že dravý, rychlý a poctivý punk rozhodně není jen mužská záležitost - sehrané, hlasité a přesné. Obrovským překvapením se stala korejská kapela Rumkicks - kombinace ostrého punkového vzhledu, nespoutané energie a odlehčených vtípků směrem k publiku vytvořila jedno z nejživějších vystoupení dne.

Domácí scénu reprezentovali mimo jiné Staré pušky a Fast Food Orchestra, kteří potvrdili svou pozici neodmyslitelné součásti Mighty Sounds - spolehlivý výkon, oddané publikum a tradičně silná atmosféra.

Vrcholem večera byli zahraniční headlinery. The Real McKenzies přivezli poctivou dávku skotského punku s dudy, Perkele naservírovali nekompromisní street punk a Lagwagon nadchli fanoušky amerického melodického hardcore punku.

Neuvěřitelný výkon předvedla i dvoučlenná britská kapela Soft Play (dříve Slaves) - přestože na pódiu stáli jen dva hudebníci, jejich intenzita a nasazení ovládly celý areál a proměnily koncert ve vrchol sobotního programu.

Pozornost vzbudila také extravagantní kapela The Hara, která zaujala nejen svou hudbou, ale i výrazným vizuálním projevem a sebevědomým vystupováním.

Mezi dalšími jmény, která si sobotní publikum zapsalo do paměti, byli: Millencolin - švédský skate punk s nádechem nostalgie. Turbobier - rakouský punk plný ironie, tempa a provokace, který publikum nadchl. Budweiss Drunken Bastards - tradičně syrový punk s jihočeským duchem The Toasters - ska legenda z New Yorku, která sobotní večer zakončila v tanečním duchu.



DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Bleed From Within, After the Burial, Great American Ghost, MeetFactory, Praha, 24.9.2025 (fotogalerie)
FOTO: Špičkový metal! Mimo to přivezli Bleed From Within hromadu radosti a pokory Skotští Bleed From Within se po loňském Rock for People vrátili do Česka a v pražském Meet Factory odehráli skvělý koncert, ze kterého byla cítit v první řadě radost a pokora. čtěte zde
Vydáno: 25.09.2025 13:26 v sekci Foto
Rock for People udělá dobře mladým i starým. Dorazí Bring Me the Horizon i Iron Maiden
Rock for People udělá dobře mladým i starým. Dorazí Bring Me the Horizon i Iron Maiden Rock for People oznamuje první hvězdy, přiveze Iron Maiden, Bring Me The Horizon, Papa Roach nebo Electric Callboy. A znovu bude trvat pět dní. čtěte zde
Vydáno: 24.09.2025 12:00 v sekci Novinky
RECENZE: Bush - I Beat Loneliness
RECENZE: Bush - I Beat Loneliness Polovina devadesátých let, obliba grunge kulminuje a byť po Cobainově dobrovolném odchodu z povrchu zemského postupně žánr nabírá klesající tendenci, pro Bush jsou to skvělé časy. čtěte zde
Vydáno: 23.09.2025 10:38 v sekci Fakkerník
ROZHOVOR: UE - Začít zpívat česky bylo těžké. Často jsem nebyl schopný dopsat text
ROZHOVOR: UE - Začít zpívat česky bylo těžké. Často jsem nebyl schopný dopsat text Dlouho o nich nebylo vůbec slyšet. Po klinické smrti se ale banda Unaffected Evolution, nově pod názvem UE, dala znovu dohromady a natočila nové album. V češtině! První singl "Barva" sklidil solidní ohlas, kompletní album vyleze v... čtěte zde
Vydáno: 21.09.2025 23:12 v sekci Fakkerník
The Offspring - Truth in Fiction
VIDEO: The Offspring dokáží šikovně sosat z devadesátek The Offspring i po 40 letech na scéně stále natáčí nové desky. Ta poslední pojmenovaná "Supercharged" vyšla vloni a nedopadla vůbec špatně. Možná i proto, že z ní v několika momentech sálá inspirace devadesátými lety. čtěte zde
Vydáno: 19.09.2025 22:29 v sekci Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Punk i hovínka. Na Mighty Sounds dorazí The Exploited, Gutalax, Agnostic Front nebo Itchy (03.09.2025 20:55 v Novinky)
- FOTO: Silný závěr Mighty Sounds plný emocí. Festival vyhlíží dvacítku v senzační formě (01.07.2025 17:10 v Foto)
- FOTO: První den Mighty Sounds si pro sebe urvali neúnavní Irie Révoltés (29.06.2025 08:18 v Foto)
- TOP 5 kapel, kvůli kterým musíš vyrazit na Mighty Sounds (24.06.2025 21:12 v Novinky)
- Mighty Sounds 2025: Legendární festival se vrací do Tábora už podevatenácté! (06.06.2025 09:57 v Novinky)
- FOTO: Mighty Sounds potvrdil svoji extratřídu. Zářili Bad Religion, The Hives i Agnostic Front (04.07.2024 09:42 v Foto)
- Bad Religion, The Hives, punk, reggae i hardcore. Mighty Sounds startují už tento pátek (24.06.2024 23:16 v Novinky)
- Mighty Sounds letos oslaví plnoletost. Festival startuje už za měsíc (24.05.2024 22:21 v Novinky)
- FOTO: Mighty Sounds 2023 ve 100 fotkách (03.07.2023 16:04 v Foto)
- Enter Shikari, Rancid, Lionheart, Anti-Flag. Mighty Sounds startuje už příští týden (16.06.2023 15:10 v Novinky)
- Mighty Sounds spustil předprodej lupenů na další rok. Fesťák proběhne v netradičním termínu (21.08.2022 08:10 v Novinky)
- FOTO: Mighty Sounds 2022 ve znamení návratu legend i osvědčených stálic (12.07.2022 11:20 v Foto)
- Festival Mighty Sounds začíná už v pátek! (04.07.2022 09:55 v Novinky)
- Mighty Sounds prezentují nejnabitější line-up v historii festivalu! (26.06.2022 11:20 v Novinky)
- FOTO: Po uši v písku s Mighty People on the Beach (05.09.2021 20:05 v Foto)
- Mighty Sounds se chystá obsadit pláž a ohlašuje line-up na rok 2022 (20.08.2021 16:40 v Novinky)
- The Rumjacks & písčitá pláž. Mighty Sounds chystají na konec léta párty (02.07.2021 09:05 v Novinky)
- Festival Mighty Sounds ohlašuje přesun na rok 2022 (19.04.2021 16:20 v Novinky)
- Mighty Sounds zná termín pro příští rok. Potvrzeno je 99 % letošního line-upu (02.07.2020 14:50 v Novinky)
- Mighty Sounds až za rok. Většina současného line-upu je už potvrzená (06.05.2020 15:15 v Novinky)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

Čt 02.10.
The Offspring + Simple Plan (Sportovní hala Fortuna, Praha)
Po 06.10.
Better Lovers (Rock Café, Praha)
Út 07.10.
Disturbed + Megadeth (o2 arena, Praha)
Út 07.10.
We Came As Romance + Brand Of Sacfrifice (Palác Akropolis, Praha)
Čt 16.10.
Pendulum (Forum Karlín, Praha)
Pá 17.10.
Yungblud + Palaye Royale (Sportovní hala Fortuna, Praha)
Út 28.10.
Enter Shikari (Roxy, Praha)
St 29.10.
Imodium Acoustic (Nová Spirála, Praha)
Pá 31.10.
Stray From The Path + special guest: Alpha Wolf + Graphic Nature + Calva Louise (Distrikt, Praha, Žižkov)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
Rebel TV
©2014-2025 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe