Kde koupit Fakker!
Titulka aktuálního čísla
AC/DC, The Pretty Reckless, Letiště Letňany, Praha, 26.6.2025

LIVE: AC/DC možná naposledy v Praze. Angusi a Briane, závidíme vám vaši energii!

Vydáno: 27.06.2025 11:54 v sekci Foto - Anastázie Šebková | foto: Radek Holeš

Poslední červnový čtvrtek se Letiště v pražských Letňanech proměnilo v jedno velké rock'n'rollové peklo. Hlavními hvězdami večera byli nesmrtelní AC/DC. Dorazilo přes tisíc lidí a pražská show byla jasným důkazem toho, že i po padesáti letech kariéry má tahle australská legenda pořád co říct.

The Pretty Reckless otevřeli večer setem, který byl po všech stránkách solidní - ale bylo znát, že většina přítomných přišla především kvůli headlinerům. Frontmanku Taylor Momsen znají mnozí z pohádkového Grinche, kde hrála malou Cindy Lou Who, nebo ze seriálu Gossip Girl v roli teenagerky Jenny Humphrey. Z křehké holčičky ale vyrostla drsná rocková žena, která po pódiu ráda běhá v sexy punčochách a minišatičkách, přitom s hlasem tak drsným, že by se za něj nemusel stydět ani Leonard Cohen. Zvuk je však trochu zradil - hlasově na tom byla Taylor skvěle, ale v rozlehlém areálu letiště bylo ozvučení dost nečitelný. Přesto tahle kombinace - mladá, vyzrále působící ženská energie před legendami jako AC/DC - fungovala překvapivě dobře.


AC/DC live 2025

AC/DC odstartovali přesně tak, jak by se od nich čekalo - hlasitě, energicky a bez zbytečných kudrlinek. Areál byl zaplaven fanoušky v ikonických tričkách a svítících čertovských růžkách, zvuk se oproti předkapele výrazně zlepšil a kapela šlapala od první minuty. Brian Johnson se po šestnácti letech vrátil na české pódium - při posledním českém koncertu AC/DC v roce 2016 ho totiž kvůli hrozbě trvalé ztráty sluchu musel narychlo nahradit Axl Rose z Guns N' Roses, a to zrovna v momentě, kdy sám přišel ke zlomené noze. Tehdy byly populární memes typu "Are you ready to rock? - I can't hear you!", tentokrát by šly ale uplatnit taky - jen obráceně. Brianovi bylo totiž hůř rozumět a hlas mu často vynechával. Ale popravdě - je mu 77 let a na to, co předvedl, klobouk dolů. V hloubkách měl slabší chvíle, ale výšky dával se ctí a ve srovnání s některými jeho mladšími kolegy (*cough* Axl *cough*) na tom byl velmi slušně.

AC/DC live 2025

Angus Young, jediný původní člen sestavy, oslavil letos 70, ale na pódiu byste mu to hádali těžko. S čapkou na hlavě, klasickým školním outfitem a šedými vlasy dál vesele předváděl svůj "duck walk", pobíhal po stagi a bez mrknutí oka vystřihl skoro patnáctiminutové kytarové sólo. Normálka, že jo. A co dělá takhle po večerech váš děda? :)


Příběhy písní a alb AC/DC, včetně jejich recenzí, najdete v našem právě vydaném AC/DC speciálu. AC/DC Speciál seženete v každé dobré trafice nebo na Sparkshopu

Vrcholem koncertu byly momenty jako spuštění obřího zvonu při "Hells Bells", kanóny ve finále a ohňostroj při "For Those About to Rock (We Salute You)". Setlist byl vkusně poskládaný - byť turné nese název Power Up po jejich pět let starém albu, zazněly z něj jen dvě skladby. AC/DC zkrátka vědí, že lidi chtějí hlavně legendární pecky jako "Back in Black", "Thunderstruck" nebo "Highway to Hell".


AC/DC live 2025

Letňany jako venue překvapily - alespoň z pohledu někoho, kdo tam byl naposledy právě na minulém pražském koncertě AC/DC v roce 2016. Zatímco tehdy šlo prakticky o holé pole s předraženým pivem, dnes je zázemí o poznání dál: dostatek stánků, toalet, místenek k sezení i prostoru pro rozprostření víc než šedesátitisícového davu. Pivo bylo teda ještě předraženější (125 korun, really?!), ale komfort byl nesrovnatelný.

Upřímně - nechci malovat čerta na zeď, ale věku člověk neuteče. Možná jsme právě viděli AC/DC v Česku naposledy. A i když už je na jejich výkonech věk místy znát, pořád znějí o několik tříd líp než většina jejich generačních kolegů. Vyšvihnout dvouhodinovou show ve 30stupňovém vedru ve věku 70+? To si zaslouží respekt - a od nás ho rozhodně mají.


AC/DC live 2025
 
 

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Rozhovor s Tolstoys na Colours of Ostrava
ROZHOVOR: Tolstoys: Osamělost tě sežere zevnitř! Nové album Tolstoys je celé v angličtině, přesto kapela říká, že je ze všech jejich nahrávek nejvíc slovenské. V rozhovoru mluví Ela a Pauline o hledání vlastních kořenů, irských i balkánských rytmech, technickém pekle na... čtěte zde
Vydáno: 10.08.2026 08:10 v sekci Fakkerník
Brutal Assault, Waltari, Thy Art is Murder, Body Count, Carpenter Brut, 6.8.2026 (fotogalerie)
FOTO: Druhý den Brutalu. Unikátní show Waltari s orchestrem, Thy Art is Murder, Body Count i Carpenter Brut Shrnutí čtvrtého dne na festivalu Brutal Assault 2026. Opět pestrý výběr kapel různých metalových subžánrů a dohánění doprovodného programu. čtěte zde
Vydáno: 07.08.2026 14:10 v sekci Foto
Brutal Assault, H2O, Guilt Trip, Fit For An Autopsy, Batushka, 5.8.2026 (fotogalerie)
FOTO: Brutal otevřel brány. První den zahráli H2O, Guilt Trip, Fit For An Autopsy a Batushka Metalový festival Brutal Assault začal ve středu 5. 8. v pevnosti Josefov. Prvnímu festivalovému dni předcházel úterní večírek pro nedočkavé, kde zahráli První hoře, Filth nebo The Laws. čtěte zde
Vydáno: 06.08.2026 14:04 v sekci Foto
Sid Wilson venku ze Slipknot? Jim Root brzdí spekulace, Kelly Osbourne posílá ostré vzkazy
Sid Wilson venku ze Slipknot? Jim Root brzdí spekulace, Kelly Osbourne posílá ostré vzkazy Kolem Slipknot je posledních pár dní pořádně dusno. Americký server TMZ přišel 31. července s informací, že měl být dlouholetý DJ a klávesista Sid Wilson po téměř třech dekádách z kapely definitivně vyhozen. Podle anonymního... čtěte zde
Vydáno: 04.08.2026 16:32 v sekci Novinky
Insania - Kříž a kamení
Insania vydává druhý singl z chystané desky Po prvním singlu "Bude to boj, ale neboj" z nového alba "NEO-NOE", které vyjde na podzim 2026, Insania servíruje druhý singl "Kříž a kamení". Ten pokračuje v jízdě - z kopce bez brzd - po sarkastické koleji, na které sviští celé... čtěte zde
Vydáno: 04.08.2026 11:10 v sekci Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- RFP LIVE: Déšť nezastavil nikoho. Na Gorillaz, Electric Callboy a The Pretty Reckless se pařilo jako o život (11.06.2026 15:09 v Foto)
- VIDEO: Sex, drogy a Taylor Momsen. The Pretty Reckless konkurují novým klipem i Rammsteinům. Nechybí kamarádi z Gossip Girl ani Nirvany (19.04.2026 12:00 v Video)
- VIDEO: The Pretty Reckless vydali vánoční hit plný odkazů na Grinche (22.12.2025 13:08 v Video)
- Příprava na pražský koncert. Vychází speciál AC/DC (21.06.2025 07:49 v Novinky)
- AC/DC se vrací do Prahy - Power Up Tour rozezní Letňany už za pár dní (19.06.2025 07:09 v Novinky)
- Páteční večer v Praze bude patřit Taylor Momsen s The Pretty Reckless a The HU (10.11.2022 07:05 v Novinky)
- Které rockové kapely prodávají nejvíc triček? Známe odpověď! (28.10.2022 11:10 v Fakkerník)
- The Pretty Reckless a The HU na jednom pódiu? Jedině v Praze! (03.04.2022 16:50 v Novinky)
- Angus Young z AC/DC se rozhovořil o svém největším vzoru (20.12.2021 15:25 v Novinky)
- Brian Johnson: „Do AC/DC jsem se dostal díky slepému střevu“ (20.03.2021 18:20 v Fakkerník)
- PÁTEČNÍ BORDEL (19): Skywalker, The Pretty Reckless, Nothing,Nowhere, Humanity's Last Breath (23.02.2021 18:50 v Fakkerník)
- VIDEO: Jak by zněli Ghost v roce 2077? (09.02.2021 10:40 v Video)
- 21 alb, na která se v zimě 2021 nejvíc těšíme (I.) (21.01.2021 13:50 v Fakkerník)
- Angus z AC/DC: „Moje školní uniforma funguje jako kouzlo“ (20.01.2021 15:00 v Fakkerník)
- AUDIO: The Pretty Reckless si k novému songu přizvali Toma Morella (18.01.2021 11:05 v Video)
- 10 důvodů, proč rok 2020 nebyl až tak na hovno (06.01.2021 12:55 v Fakkerník)
- AUDIO: The Pretty Reckless nahráli song jak z Bondovky (18.11.2020 09:20 v Video)
- PÁTEČNÍ BORDEL (5): Škwor, AC/DC, Greg Puciato, Like Moths to Flames, Puscifer (13.11.2020 12:00 v Fakkerník)
- AUDIO: AC/DC stále září rudě, nové album na spadnutí (12.11.2020 12:50 v Video)
- VIDEO: The Pretty Reckless straší creepy halloweenskou říkankou (27.10.2020 20:30 v Video)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

Ne 16.08.
Speed (Cargo Gallery, Praha)
Ne 06.09.
Hollywood Vampires (Sportovní hala Fortuna, Praha)
Út 15.09.
Black Stone Cherry (Meet Factory, Praha)
Čt 24.09.
Beartooth (SaSaZu, Praha)
Pá 25.09.
Spiritbox (Forum Karlín, Praha)
So 26.09.
Lake Malice (Cafe V Lese, Praha)
Čt 01.10.
The Amity Affliction, Silent Planet, Varials, Orthodox (Roxy, Praha)
Čt 08.10.
Käärijä (SaSaZu, Praha)
So 10.10.
Blood Red Shoes (Cargo Gallery, Praha)
St 14.10.
The Devil Wears Praha (Archa+, Praha)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
©2014-2026 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe