Jedním z příkladů údajného spiknutí je i nezisková organizace The Phoenix Act, za kterou stojí Evan Rachel Wood, jejímž cílem mělo být pomoct obětem domácího násilí. Mansonova žaloba tvrdí, že založení společnosti mělo být pouhou zástěrkou pro dosažení zisku. Žaloba také tvrdí, že Illma Gore rozeslala hromadný e-mail všem ženám, se kterými se Manson v minulosti romanticky zapletl, a požádal je, aby si všimli všeho, co mohly mít s Woodovou společného. Obžalova také uvádí, že dvojice tyto ženy obrátila proti Mansonovi a jejich vzpomínky byly zatemněny traumatem v důsledku těchto událostí.
- Ex-přítelkyně Marilyna Mansona detailně popisuje týrání hudebníkem
- Marilyn Manson: po stopách jeho ohavného vztahu k ženám
Kromě toho Woodová a Goreová údajně vytvořily konkrétní scénáře pro tyto ženy, aby zvýšily údajnou přesnost jejich obvinění. Mimo jiné se dvě zmíněné za Mansona i vydávaly ve falešných e-mailech, jejichž obsah zahrnoval především pornografický materiál a výhrůžky. Hudebník popírá, že by byl skutečně součástí jakékoli z konverzací a věří, že se mu duo nabouralo do jeho osobních počítačových souborů, účtů na sociálních sítích a použilo jeho číslo sociálního pojištění bez povolení.
Kromě několika výše rozepsaných informací je součástí žaloby např. i obvinění z falšování dopisu agentky FBI (o kterém agentka skutečně prohlásila, že ho nepsala), záměrné upozorňování paparazzi na jim příhodné situace. Dokumenty a fotku falešného dopisu přikládáme níže. Samotný Marilyn Manson v žalobě požaduje náhradu škody a ukončení všech údajných operací Woodové a Goreové proti jeho osobě.
Ať už se do složitých příběhů motá jedna či druhá strana, čistě pravdivou odpověď na kauzu kolem hudebníka se nejspíš jen tak nedozvíme.