Kde koupit Fakker!
Titulka aktuálního čísla
Metal není mrtvý! Titáni Tool i nadále lámou rekordy

Metal není mrtvý! Titáni Tool i nadále lámou rekordy

Vydáno: 17.01.2020 14:10 v sekci Novinky - Tomáš Bárta | foto: Milan Říský

Poté co v srpnu loňského roku metaloví matadoři Tool po třinácti letech studiového ticha vydali své Fear Inoculum, bezprecedentním způsobem se zapsali do řady žebříčků prodejnosti hudebních nosičů, kterým již tradičně dominuje především pop bez chuti & zápachu a generický hip-hop.

A ani po čtyřech měsících se situace příliš neliší - Tool stále dominují řadě kategorií a přepisují tak řadu dosavadních rekordů. Podle výroční zprávy BuzzAngle Music se Fear Inoculum stalo vůbec nejprodávanějším rockovým albem roku 2019, přičemž obsadilo celkově osmou pozici mezi nejprodávanějšími alby bez ohledu na žánr. K tomu je ovšem třeba dodat, že Tool se podařilo velmi rychle úplně vyprodat jejich vskutku luxusní (a taky pěkně mastnou) limitovanou CD-edici a nebýt toho, jejich čísla by byla dozajista ještě o něco vyšší.


Tool se navíc podle zmíněné výroční zprávy za rok 2019 vyhoupli až na šestou příčku mezi všemi nejprodávanějšími umělci (tady bez ohledu na konkrétní album). Na tom má samozřejmě velký podíl také ta skutečnost, že Tool teprve v srpnu loňského roku svolili k tomu, aby celá jejich dosavadní diskografie byla konečně k dispozici ke stahování prostřednictvím legálních streamovacích kanálů. Reakce natěšené fanouškovské základny na sebe totiž nenechala dlouho čekat, a všechny do té doby vydané desky se okamžitě vřítily mezi top 20 známého žebříčku Billboard 200.

Čísla tedy hovoří jasnou řečí: Metaloví fanoušci jsou věrní fanoušci a nakupují, až se jim ze šrajtoflí kouří. V případě Tool - jejichž hudba i celkový přístup k umění doslova bourá zaběhnuté pořádky - to pak platí dvojnásob.

A co vy, podporujete své oblíbené umělce a kupujete jejich hudbu? A pokud kupujete, máte radši vinyly/CD/kazety, nebo stahujete?



TOOL - Fear Inoculum (Audio)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Disturbed, Megadeth, O2 arena, Praha, 7.10.2025 (fotogalerie)
FOTO: Zpěváka Disturbed v Praze popravili na elektrickým křesle. Zaznělo celý album The Sickness Metaloví velikáni Disturbed vystoupili 7. října v pražské O2 areně, a to k příležitosti 25. výročí vydání jejich nejvýznamnějšího alba "The Sickness". S sebou si jako speciálního hosta na celou tour pozvali thrash metalové... čtěte zde
Vydáno: 08.10.2025 17:08 v sekci Foto
Lorna Shore - Glenwood
VIDEO: Lorna Shore odhalená na kost. Will Ramos se vyřvává z rodiných bolístek Deathcoroví titáni Lorna Shore mají venku čerstvou desku "I Feel The Everblack Festering Within Me". Vyšla 12. září a je to jejich pátý studiový zářez - první po tříleté pauze od přelomového alba "Pain Remains" z roku 2022, které... čtěte zde
Vydáno: 06.10.2025 22:42 v sekci Video
TOP 8 akcí, které v říjnu nechceš prošvihnout. Metal i electro, nahlas i akusticky
TOP 8 akcí, které v říjnu nechceš prošvihnout. Metal i electro, nahlas i akusticky Rozhodně vás nenutíme prodat ledvinu, ale obětovat některý orgány za hudební zážitky může bejt výzva! Mrněte na to nejdůležitější, co nás tenhle říjen v klubech čeká. Kam plánujete vyrazít vy? čtěte zde
Vydáno: 04.10.2025 10:51 v sekci Fakkerník
RECENZE: Good Charlotte - Motel Du Cap
RECENZE: Good Charlotte - Motel Du Cap Zakk Cervini a Jordan Fish. Už tato dvě jména dostatečně důrazně předznamenávají, s čím budeme mít co dočinění. čtěte zde
Vydáno: 03.10.2025 23:31 v sekci Fakkerník
Nova Twins, Hot Wax, Rock Café, Praha, 29.9.2025 (fotogalerie)
FOTO: Divoženky Nova Twins v Praze znovu vycenily své ostré zoubky Holky z Nova Twins (a pochopitelně i ten cápek, co jim za bicími kryje záda) to mají v Česku rády. Ve své nepříliš dlouhé kariéře k nám zavítali už popáté. Po menším klubu a festivalovém pódiu si tentokrát daly dostavení v... čtěte zde
Vydáno: 29.09.2025 22:30 v sekci Foto
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- VZPOMÍNKA: Jak Rammstein podpálili stage během koncertu Tool (27.05.2022 10:00 v Fakkerník)
- Tool se příští rok znovu ukážou v Česku (27.09.2021 10:30 v Novinky)
- 7 věcí, které jste (možná) nevěděli o Maynardovi z Tool (27.12.2020 10:50 v Fakkerník)
- Maynard James Keenan z Tool má poškozené plíce (12.10.2020 13:00 v Novinky)
- Rock a metal na Grammy Awards: radují se Tool i Cage The Elephant (28.01.2020 18:30 v Novinky)
- TOP ALBA 2019 podle redakce Fakkera (IV.): vybírá Milan „Řízek“ Říský (05.01.2020 10:00 v Fakkerník)
- Svět může zítra skončit. Tool vydávají po 13 letech album Fear Inoculum (30.08.2019 09:45 v Novinky)
- AUDIO: Třináct let čekání se vyplatilo, Tool se světu pochlubili novým songem (12.08.2019 16:40 v Video)
- Tool zveřejnili název svého dlouho očekávaného alba (31.07.2019 15:50 v Novinky)
- FOTO: Finále Rock im Park? Behemoth, Tool a pyro (10.06.2019 13:00 v Foto)
- Kolem Tool to začíná vřít. Známe konečně datum vydání nové desky? (08.05.2019 20:20 v Novinky)
- Splněný sen (nejen) fanoušků Tool. Kapela se příští rok po 13 letech vrátí do Prahy (24.10.2018 19:20 v Novinky)
- Tool konečně v nahrávacím studiu! (25.03.2018 14:20 v Novinky)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

Čt 16.10.
Pendulum (Forum Karlín, Praha)
Pá 17.10.
Yungblud + Palaye Royale (Sportovní hala Fortuna, Praha)
Út 28.10.
Enter Shikari (Roxy, Praha)
St 29.10.
Imodium Acoustic (Nová Spirála, Praha)
Pá 31.10.
Stray From The Path + special guest: Alpha Wolf + Graphic Nature + Calva Louise (Distrikt, Praha, Žižkov)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
Rebel TV
©2014-2025 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe