FOTO: Na křtu s Panem Lynxem byla hlína. Doslova. A hlavně boží muzika

Vydáno: 03.11.2023 15:40 - Petr Adámek

Produkce jak na trojnásobně velký prostor, několik významných hostů, ale v první řadě báječné, česky zpívané písničky. Debutová deska projektu Pan Lynx multiinstrumentalisty Michala Skořepy je (konečně) na světě a poslední říjnový večer se v Paláci Akropolis dočkala originálního křtu.
Michala Skořepu česká rocková scéna zná jako principála a tvůrčí mozek dnes zahibernované kapely Stroy. Nový one-man projekt Pan Lynx sice představil singlem "Výlety do temnoty" už před dvěma lety, jenže kvalita (a taky až chorobné megalomanství) chce čas, a tak jsme se finální devítiskladbové nahrávky "Kdo se bojí, musí do lesa" dočkali až nyní. Skořepovi se na ni složili fanoušci v kampani na Startovači a výsledkem je ztvárnění, které nemá na naší scéně obdoby.Velkolepě byl pojatý i samotný koncert. Vypiplaná scéna i osvětlení, obří světelné dělo i několik ctěných hostů zanechalo z klubového koncertu dojem regulérní halové show. V Paláci Akropolis zaznělo kompletní album, ale i spoustu specialitek. S klukama z Wohnout Skořepa nazkoušel hodně ujetou verzi jinak klasického hitu Banány, s Michaelem Kocábem si zase zapěl ikonickou pecku Pražského výběru "Pražákům těm je tu hej". A v "Katedrále", která nové album uzavírá, zase umělce na pódiu doprovodilo několik desítek párů hlasivek. Přivézt do klubu (!) na jednu písničku (!!!) několik desítek sboristů, to chce už solidně přepálený smysl pro perfekcionismus.

Nahrávku po instrumentální stránce upekl Skořepa téměř svépomocí. Na pódiu ho pak doprovodili členové ze spřízněných partiček Seventh Passion a The Wild Roots. A na moment na perkuse taky producent Milan Cimfe, který desku pokřtil originálně hlínou a listy z lesa (taška ze zbytky poté kolovala sálem, aby mohl každý nasát trochu přírody).


Zaplněný Palác Akropolis zase jednou okusil kus ryzího umění, které nepodléhá trendům, je upřímné a čisté. Víc takových večerů a nahrávce ať se daří.DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení