Aktuální číslo v prodeji
Titulka aktuálního čísla
Kde koupit Fakker!
FAKKER BLOG: S Denoi na Ukrajině (III.) - Rvačka s vyhazovači a pódium plné banánů

FAKKER BLOG: S Denoi na Ukrajině (III.) - Rvačka s vyhazovači a pódium plné banánů

Vydáno: 28.07.2021 09:35 v sekci Fakkerník - Dominik Šidlo | foto: facebook interpreta

Po absolutních pařbách a následných blackoutech musí přijít klidná chvilka a restart. To ale neznamená, že končí zábava. Právě naopak! O konci šňůry a cestě domů dotřetice povykládal kytarista Denoi Grichard.

Tour pod záštitou festivalu Faine Misto obsahovalo patnáct koncertů napříč celou Ukrajinou, přičemž Denoi doprovodili The Unsleeping a O.Torvald. Nešlo přitom o jejich první zahraniční štaci - kapela má zkušenosti s Ruskem, Pobaltím, Polskem i dalšími.


 

Když jsme se na druhou půlku tour posunuli na východní část Ukrajiny, byla hrozně moc cítit změna atmosféry. Byli jsme ve městě Oděsa, pak jsme měli čtyři hodiny přejezd na východ. No a už na konci té cesty jsem si říkal, že je tam něco jinak... Už se mi tam moc nelíbilo. A taky byl důvod - tam jsme teprve poznali post-komunismus v syrové podobě. To, co bylo v Česku před dvaceti lety, u nich pořád funguje. Typický domy, zábradlí, houpačky, Žiguliky, prostě jinej svět. Prvním městem, kde jsme tam hráli, bylo město Cherson. Založil ho Grigorij Potěmkin. Tak jsem se tam hned musel vyfotit, když je to můj jmenovec. Je to město podobně velký jako u nás Brno, ale i tak jsem měl pocit, že je to větší vesnice a musím říct, že jsem se tam necítil moc příjemně. Naštěstí jsme pak směřovali do Mykolajiva, to je zase výjimečný úplně něčím jiným. V tom městě je totiž hrozně moc ženskejch. Fakt asi sedmdesát procent lidí na ulicích byly ženy. Bylo to znát i v klubu během koncertu, před náma byli asi tak dva nebo tři borci, zbytek holky. Ten podnik navíc vypadal, že to byl dřív nějakej Moulin Rouge, protože tam byly červený stěny, závěsy a podobný věci, který na to ukazovaly. Nebo možná spíš kabaret. Stage byla velká asi dva na tři metry, takže jsme se na sebe lepili a frontman Martynko většinu času zpíval pod pódiem. Pro kapelu celkově to ale byl spíš klidnější den i přes tak silnou ženskou účast, začal na nás totiž doléhat pocit, že se tour blíží k finiši - šlo o čtvrtý koncert od konce, z čehož jsem byli fakt smutní.

Denoi live 2021 (III)
Denoi live 2021 (III)

V dalším městě Záporoží jsme se rozhodli, že si na šňůru uděláme pořádnou vzpomínku. Nechali jsme si udělat společnou kérku symbolizující tour life, dokonce i náš zvukař Dave se zapojil, i když zvolil trochu odlišný motiv. Co se něj týče, musíme ho vyzdvithnout, protože byl tím nejzodpovědnějším tahounem celýho výjezdu. Spoustukrát si ještě v noci chystal geary, vstával první, aby byl ready... no prostě to byla naše protiváha, která nás mockrát zachránila, ať už šlo o organizační nebo technický věci.

Čím dál víc jsme cítili, jak se blíží konec tour. A s tím se pojí hrozně zajímavá věc. Nikdo jsme se na ničem nedomlouvali, nic jsme neorganizovali, ale i přesto se stalo toto: V šest ráno jsme měli mít po koncertě výjezd autem pryč z hotelu. Mezi 5:15 a 5:40 dorazili čtyři členové pětičlenné kapely nezávisle na sobě, každý z jiného směru. Prostě jsme měli každej jinou party s úplně jinou partou, v jiný části města (o dvou milionech obyvatelích, mimochodem) a jinou náplní, ale ve stejnou dobu jsme z nich dorazili k místu výjezdu. Fakt úlet! Samozřejmě jsme byli všichni úplně rozstřelení. O to horší byl fakt, že jsme si uvědomili, že nás čeká koncert ve městě Dnipro, kde měl být poslední večírek s tou partou kapel, zvukařů a všech dalších, se kterými jsme celou tour absolvovali. Další den jsme totiž už jen měli odehrát koncert a okamžitě frčet domů. Šlo tedy o oficiální rozlučku. Všichni pařili, všichni si užívali, já jsem si dokonce dal jeden špičkovej a můj oblíbenej song s The Unsleeping. Pak jsme si všichni hodně hluboce a příjemně pokecali a vyrazili asi ve tři ráno hledat otevřenej klub. Byla to středa, takže jediný, co jsme našli, byl strip bar. Šlo nás tam asi dvacet, půlka už byla uvnitř, druhá půlka nahoře u vchodu. Najednou ti zespoda zase začínají chodit nahoru... a zničehonic, netuším jak, jsem se objevil uprostřed bitky mezi naší partou a vyhazovačema z toho bordelu. Do teď to nechápu, došlo tam k nějakýmu nedorozumění při placení nebo tak. Jeden náš kámoš dostal totální bombu za ucho od týpka, ke kterýmu ani nestál čelem. To viděl Kuča, což byl pro sekuriťáka konec. Ten vystřelil jak Pepek Námořník. Vypadal asi jako když zapneš mixér, ruce nahoře, dole, nalevo, napravo... Prostě bránil svýho kámoše. No, každopádně začali přicházet další hlídači, a vzhledem k tomu, že jeden každej vypadal tak, že by zmáknul tři z nás, a navíc jsme měli v partě hodně holek, nebyl by to dobrej souboj. Naštěstí to místní kluci, kteří rozuměj ukrajinský undergroundový situaci, začali žehlit. Naběhl tam frontman kapely O.Torvald Žeňa, má na Ukrajině docela velký jméno. Povídá jim 'něco na mě zkusíte a víte, že váš bar do měsíce skončí'. Hotovo, uzavřeno, vyřešeno.

Denoi live 2021 (III)
Denoi live 2021 (III)
Přišel poslední den, poslední koncert. Ten den se nám všem podařilo zaspat, navíc jsme byli ve stavu, kdy jsme měli pocit, že se zvedneme a v ten moment umřeme. K tomu jsme na hotelu byli tři namísto pěti. Kde byli ti dva, nevím, ale nebyli tam, kde měli být, to stačilo. Totální crash! Naštěstí jsme měli rezervu, takže zpoždění nebylo tak hrozný, ale i tak se kvůli nám musela o chvíli posouvat zvukovka. Nicméně mi bylo tak zle, že říkám klukům 'kluci, vím, že za pár hodin máme koncert, ale já se prostě musím vyspat'. Tak jsem šel, vyspal jsem se asi hodinu, přičemž po probuzení mi bylo ještě hůř než před tím. Měl jsem návaly horka i zimy zároveň, chtělo se mi zvracet a myslel jsem, že omdlím. To bylo poprvý, kdy mi bylo tak hrozně, že jsem sám nedokázal říct, jestli dokážu vylézt na stage a odehrát koncert. Ale zatnul jsem zuby, musel jsem, fungoval jsem asi jako mobil, když má jedno procento baterky. Každopádně šlo o poslední koncert, takže zbytek týmu si na nás nachystal překvapení, na Ukrajině tomu říkají 'zelený koncert'. To znamená, že ti ostatní ten koncert patřičně osvěží. U nás šlo o song "Banana", což byla taková naše nejtypičtější pecka. Vypadalo to asi tak, že namísto playlistů jsme měli plakáty nahých bab, vedle mikrofonů stály ještě stojany s banánama a podobně. V momentě, kdy začal ten song, přišlo na stage asi deset lidí. Všichni začali po všech házet banány, nás začali krmit (osobně jsem snědl asi tři během deseti vteřin), strkali nám je do kalhot, do trenek, pod tričko. Úlet! A to nás zase nakoplo zpátky, akce dopadla skvěle.

Denoi live 2021 (III)
Denoi live 2021 (III)
Pak nás čekala už jenom cesta domů, na niž jsme se rozdělili do několika skupin. První parta byla basák Kuča a bubeník Blahoš, kteří sedli do auta a jeli z východní Ukrajiny zpátky domů nonstop!!! Chápeš, v osm jsme dohráli, v devět vyrazili a jeli až do Brna NONSTOP! Dorazili asi v jedenáct večer další den. Druhá grupa jsem byl já a zpěvák Martynko, my jsme jeli autem do Kyjeva, přičemž odtud jsme letěli do Varšavy a odtud do Vídně. Na cestě do Rakouska nás bralo nějaký letadlo s vrtulí vepředu, kde jsme fakt měli pocit, že nedoletíme.

Denoi live 2021 (III)

Když jsme dorazili, všichni jsme se vrátili do svých pracích a do svých normálních životů. Mě ještě čekala firemní akce, kterou jsem organizoval, takže jsem z party cyklu ještě úplně nevyklouz, nicméně potom jsem ulehl. A z třiceti dalších hodin jsem dvaadvacet prospal. Když se teď ohlížím, vím, že tour life je přesně to, co chci dělat a čím chci žít. Sáhli jsme si na sen, ve kterým chceme pokračovat, proto máme kapelu. A bude toho víc!


DENOI - Ukrainian Kaifainemo Tour FINAL EPISODE Vlog #3DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Rock for People, Bring Me The Horizon, Sum 41, Avril Lavigne, Dogstar, Alien Weaponry, Royal Republic, Hoobastank, Hradec Králové 14.6.2024 (fotogalerie)
FOTO: Bring Me The Horizon složili reparát. Na Rock for People přivezli hudební i vizuální skvost Mnoho návštěvníků festivalového roku 2019 nejspíš vzpomínalo na BMTH hořkosladce - především kvůli Oliho hlasivkám a špatnému zvuku, který jejich tehdejší koncert doprovázel. O pět let později všechno odpouštíme. čtěte zde
Vydáno: 15.06.2024 09:32 v sekci Foto
Rock for People, The Offspring, Parkway Drive, Neck Deep, Vypsaná fiXa, Body Count, Crystal Lake, Hradec Králové 13.6.2024 (fotogalerie)
Foto: The Offspring na Rock For People pokořili světový rekord! Zahráli pro 1,7 milionu lidí Dobře, s tím číslem tak trochu kecáme, ale kytarista Noodles mluvil o údajném počtu návštěvníků festivalu tak autenticky, že by mu na to člověk i naletěl. O pozici headlinerů se The Offspring podělili s Parkway Drive. čtěte zde
Vydáno: 14.06.2024 10:55 v sekci Foto
Rock for People, The Prodigy, P.O.D., Enter Shikari, Thy Art Is Murder, Hradec Králové 12.6.2024 (fotogalerie)
FOTO: První den Rock For People ovládli třaskaví The Prodigy a Enter Shikari. Corey Taylor se neukázal Festival Rock For People, ročník 29 otevřel brány pro očekávaných 40 tisíc návštěvníků. Hned první den jich dorazilo 32 tisíc. Nebyla nouze o metalcorové tóny a na závěr vypukla obrovská party s The Prodigy. čtěte zde
Vydáno: 13.06.2024 10:17 v sekci Foto
Machine Head, Refore, Forum Karlín, Praha, 10.6.2024 (fotogalerie)
FOTO: Strejda Robb a jeho Machine Head si v Praze otevřeli vysokou školu metalovou Po necelých dvou letech se do Prahy vrátili Machine Head. Tentokrát do menšího, za to v roli headlinerů. Lidí mohlo přijít víc, ale ti, kdo dorazili, rozhodně nelitovali. Příjemně strávený metalový dýchánek. čtěte zde
Vydáno: 11.06.2024 22:40 v sekci Foto
††† (Crosses), Vowws, Roxy, Praha, 6.6.2024 (fotogalerie)
FOTO: Svátek nejen pro fanoušky Deftones. Chino Moreno poprvé přivezl své ††† (Crosses) Tři kříže (ty z bílýho kamení ne, to jsou zase jiný) jsou bočním projektem frontmana Deftones, China Morena a kytaristy zaniklých Far, Shauna Lopeze. Tahle synth/dark wave dvojka přijela poprvé do Prahy. Bylo vyprodáno a bylo to... čtěte zde
Vydáno: 09.06.2024 22:11 v sekci Foto
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Máte rádi hovězí a banány? Denoi a Goofy Cow vyrážejí na tour (20.10.2023 21:24 v Novinky)
- VIDEO: Akceleruj s Denoi, celere! (02.05.2023 07:10 v Video)
- VIDEO: Šílená kráva Goofy Cow si nechala vypomoct od zpěváka Denoi (27.02.2023 12:56 v Video)
- VIDEO: Nejsi macho, pokud nemáš supr káru, hlásí Denoi (30.10.2022 11:45 v Video)
- FOTO: Denoi na Ukrajině roztřískali nástroje, fanoušci zase několik aut (08.08.2021 16:30 v Foto)
- FAKKER BLOG: S Denoi na Ukrajině (II.) Kolaps a odpaněný bicí (22.07.2021 14:15 v Fakkerník)
- FAKKER BLOG: S Denoi na Ukrajině (I.) - Zničit zkušebnu, nabourat auto, propíchnout si bradavky! (15.07.2021 15:30 v Fakkerník)
- Málo akcí v Česku? Vyraž na Ukrajinu na festival Faine Misto (19.06.2021 12:20 v Novinky)
- Denoi v karanténě stvořili EP, obsahuje i první český song kapely (29.06.2020 11:00 v Novinky)
- VIDEO: Banánová party! Denoi svolávají na pařbu (26.12.2019 10:50 v Video)
- VIDEO: Nezajímá mě to! Jediný, co mě zajímá, je novej klip Denoi (13.11.2019 10:15 v Video)
- FOTO: Narušit, ukonejšit a zase narušit. Disturbed se po deseti letech vrátili do Česka (25.06.2019 10:38 v Foto)
- VIDEO: Je libo tuzemský grungy rock s kráskou v čele? Zkuste Janet A (13.06.2019 12:00 v Video)
- Klubovna se spřáhla s Fajtfestem, výsledkem jsou dva večery domácích hvězd (01.04.2019 10:50 v Novinky)
- VIDEO: Brňáci Denoi v ujetém klipu coverují Little Big (04.12.2018 19:55 v Video)
- Fajtfest zatápí nu-metalem. Na Kopci se zastaví Hope z Polska a domácí Overhype s Denoi (19.10.2018 10:55 v Novinky)
- VIDEO: Denoi nahráli soundtrack pro hru Arma 3 (22.06.2018 19:25 v Video)
- VIDEO: Dance metal pro každého! Denoi vydávají nový klip (26.05.2018 17:00 v Video)
- VIDEO: Kdy vznikla škatulka dance metal? Songem One Night Toys od Denoi! (30.12.2017 11:45 v Video)
- Denoi pokřtí v brněnské Melodce debutové album Disco Violence (19.11.2015 12:40 v Novinky)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz
Aktuální číslo Fakker!

KALENDÁŘ AKCÍ

Čt 27.06.
Boston Manor (Rock Café, Praha)
Pá 28.06.
Mighty Sounds (Letiště Čápův dvůr, Tábor)
So 29.06.
Mighty Sounds (Letiště Čápův dvůr, Tábor)
Ne 30.06.
Mighty Sounds (Letiště Čápův dvůr, Tábor)
Pá 12.07.
Anders Colsefni (Rock Café Southock, Jablunkov)
St 07.08.
Brutal Assault (Pevnost Josefov, Josefov)
St 07.08.
Brutal Assault (Pevnost Josefov, Josefov)
Čt 08.08.
Brutal Assault (Pevnost Josefov, Josefov)
Pá 09.08.
Brutal Assault (Pevnost Josefov, Josefov)
Pá 04.10.
Our Last Night (SaSaZu, Praha)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
Rebel TV
©2014-2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe