Kde koupit Fakker!
Titulka aktuálního čísla
Thornhill jsou ve formě. Letos už podruhé ji předvedou v Praze

Thornhill jsou ve formě. V prosinci ji už podruhé předvedou v Praze

Vydáno: 30.11.2024 11:11 v sekci Novinky - Tisková zpráva | foto: Jaroslav Kutheil

Thornhill se po úspěšné březnové show vrací do Česka. Kapela spolu se speciálními hosty Graphic Nature a Love Is Noise vystoupí 6. prosince v Bike Jesus.

Thornhill se svými nejnovějšími nahrávkami opět definují, co to znamená být heavy kapelou, a to zdrcujícím a filmovým způsobem. S heavy metalovou hudbou mísí příchutě metalcoru a v konečném důsledku chtějí ukázat, co všechno lze vytvořit z tvrdé hudby, když se zbaví hranic.

S albem "Heroine", nominovaným na cenu ARIA za rok 2022, si Thornhill upevnili nepopiratelnou pověst jedné z nejinovativnějších a nejúchvatnějších heavy kapel nejen na australské scéně. Album Heroine debutovalo na 3. místě v žebříčku ARIA Album Chart, zároveň se umístilo na 1. místě v australském albovém žebříčku a od té doby má na kontě více než 8,5 milionu streamů.

Thornhill si během své kariéry zahráli například na Download Festivalu nebo Good Things Festivalu s headlinery Bring Me The Horizon a mnoha dalšími v Melbourne, Sydney a Brisbane. Kapela má z sebou vyprodaná headline turné a odehrála koncerty po boku Parkway Drive, Architects nebo The Plot In You. V roce 2022 odehráli headline koncerty v USA na východním pobřeží po boku předskakujících ERRA a Alpha Wolf.

Letos v březnu zahráli po boku Silent Planet v pražském MeetFactory a bylo to prostě báječný.



Thornhill - nerv [Official Music Video]




DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Punk i hovínka. Na Mighty Sounds dorazí The Exploited, Gutalax, Agnostic Front nebo Itchy
Punk i hovínka. Na Mighty Sounds dorazí The Exploited, Gutalax, Agnostic Front nebo Itchy Festival Mighty Sounds, jedna z chloub města Tábora, oslaví příští rok dvacáté narozeniny. A párty to podle všeho bude velkolepá. V první várce ohlášených kapel nechybí The Exploited, Agnostic Front nebo domácí Gutalax. čtěte zde
Vydáno: 03.09.2025 20:55 v sekci Novinky
První smlouva, šňůra s Metallicou! Volbeat vzpomínají na nejlepší zážitky své kariéry
První smlouva, šňůra s Metallicou! Volbeat vzpomínají na nejlepší zážitky své kariéry Dánští harcovníci Volbeat k nám už začátkem října dorazí naživo předvést svůj mix rock’n’roll, heavy metal a rockabilly. O nejlepším i nejhorším celé jejich kariéry jsme před časem debatovali v rozhovoru pro náš... čtěte zde
Vydáno: 27.08.2025 22:49 v sekci Fakkerník
Electric Callboy předělali SUM 41 a chystají se do vyprodané haly: TOP 3 důvody, proč dorazit
Electric Callboy předělali SUM 41 a chystají se do vyprodané haly: TOP 3 důvody, proč dorazit Německá parta Electric Callboy servíruje čerstvou novinku: předělávku legendární pecky "Still Waiting" od Sum 41. čtěte zde
Vydáno: 26.08.2025 09:14 v sekci Novinky
Desátá deska Deftones je venku. Na koncert si ale musíte zajet za hranice
Desátá deska Deftones je venku. Na koncert si ale musíte zajet za hranice Multiplatinová kapela Deftones dnes představuje desáté studiové album s názvem "private music". Začátkem tohoto měsíce kapela uvedla píseň "milk of the madonna" a ještě předtím i pilotní singl a úvodní skladbu alba "my mind is a... čtěte zde
Vydáno: 25.08.2025 18:41 v sekci Novinky
Mastodon na pódiu uctili Brenta Hindsa (†51). Kytarista tragicky zahynul na motorce
Mastodon na pódiu uctili Brenta Hindse (†51) Ve středu 20. srpna večer zemřel v Atlantě Brent Hinds, 51letý spoluzakladatel a bývalý kytarista a zpěvák kultovní metalové kapely Mastodon. Kapela nyní vzdala svému zesnulému ex-spoluhráči hold hned při prvním koncertu po... čtěte zde
Vydáno: 24.08.2025 20:55 v sekci Novinky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- FOTO: Na Polaris bez Polaris. O pozici headlinera si to v Praze rozdali Thornhill a Silent Planet (21.03.2024 11:11 v Foto)
- Česko příští rok zaplaví metalcore ze tří kontinentů (14.09.2020 09:55 v Novinky)
- VIDEO: Thornhill (se) připravují na smrt a na svůj debut (09.10.2019 17:10 v Video)
- AUDIO: Další australský zářez, Thornhill vydávají nový singl (17.04.2019 21:40 v Video)
- AUDIO: Seznamte se s originální australskou partou Thornhill (29.01.2018 14:55 v Video)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

So 13.09.
Warlord Colossus (Fuchs2, Praha)
Ne 14.09.
Obscura + Suicide Angels + Sadist (Barrák Music Club, Ostrava)
Po 15.09.
The Buoys (Café v lese, Praha)
St 17.09.
TX2 (Café v lese, Praha)
St 24.09.
Bleed From Within, After the Burial (MeetFactory, Praha)
Čt 25.09.
Nova Twins (Rock Cafe, Praha)
Čt 02.10.
The Offspring + Simple Plan (Sportovní hala Fortuna, Praha)
Po 06.10.
Better Lovers (Rock Café, Praha)
Út 07.10.
Disturbed + Megadeth (o2 arena, Praha)
Út 07.10.
We Came As Romance + Brand Of Sacfrifice (Palác Akropolis, Praha)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
Rebel TV
©2014-2025 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe