VIDEO: Domácí harcovníci Forrest Jump coverují Karla Kryla

Vydáno: 20.06.2024 23:29 - Tisková zpráva

Nedají si pokoj a nedají a nedají... Tohle rčení je typické pro crossoverové harcovníky Forrest Jump. Jejich fanoušci to však říkají s úsměvem a velkou dávkou očekávání. Polovina června je období, které si Forrest Jump a vydavatelství Smile Music Records zvolili k několika emisím.
14. června vyšla LP verze alba "Vrtochy", jíž kapela doplnila o bonus CD s názvem "Předobrazy, které o pár dní později doplnilo zbrusu nové video ke skladbě "Ukolébavka" právě z tohoto bonus CD."Chtěli jsme fanouškům připravit k vinylu 'Vrtochy' také nějaké překvapení. Vybrali jsme pět písní nám blízkých hudebníků a dali jim 'forresťácký' kabát. K tomu jsme přidali tři naše akustické písně, konkrétně 'Rozcestí', 'Uprostřed magnetických polí' a 'Miluj svého hejtra'", říká k vydání nosičů frontman Forrest Jump Pepa Michálek. "CD 'Předobrazy' vznikalo postupně v Happy Metal Studio s Honzou Toužimským, Autumnal Studio s Pavlem "Kurty" Kurtinem a v Royal Records s Bohumírem Rellichem. Jde o lidi, se kterými se nám skvěle pracuje, a kteří dávají muzice další rozměr", doplňuje Michálek.

Obal CD "Předobrazy" si vzal na starost opět po roce malíř a grafik David Kranz aka Daber, který vystihl myšlenku alba na výbornou. "David je naše jistota. Strašně nás pobavilo, jak dokázal jednoduše zobrazit karikatury alb, ze kterých jsme čerpali a zároveň barevně ztvárnit miniaturní 'Vrtochy'", přidává svůj pohled na grafiku bubeník Maty Buriánek.

Pánové mají za sebou premiéru videoklipu k písni "Ukolébavka", kterou si vypůjčili z repertoáru Karla Kryla: "Poezii Karla Kryla považuji za jednu z nejpůsobivějších, kterou jsem měl možnost v životě vnímat. Píseň 'Ukolébavka' určitě nepatří k jeho nejznámějším hitům, ale obsahově je tak strašně silná, že byla naší první volbou", říká k výběru písně Pepa Michálek a doplňuje: "Je to vlastně totální obžaloba zbabělosti a mně vždycky stojí chlupy i na jazyku, když ji slyším."

O pohyblivé obrázky se už poněkolikáté postaral Jiří Kobylanský, který tentokrát píseň rozdělil na třetiny, aby v prvních dvou třetinách naznačoval a ve třetí video dohnal k závěrečné pointě. "Spolupráce s Jirkou je vždycky skvělá a i přes jeho časové (ne)možnosti doufáme, že nejde o poslední video v letošním roce", naznačuje budoucnost Maty Buriánek.

Forrest Jump se momentálně nacházejí v období čilého koncertování v rámci festivalové sezony a jak je známe, můžeme se brzy těšit na další novinky.


Forrest Jump - UkolébavkaDOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení