Dog Eat Dog mají po 17 letech nové album. Uslyšíme ho naživo v Praze a Brně

Vydáno: 25.10.2023 18:33 - Tisková zpráva

Trvalo to dlouhých sedmnáct let, ale stalo se. Americká rapmetalová úderka Dog Eat Dog se v polovině října pochlubila novou deskou. Už 4. října přivezou nové skladby do pražského Rock Café, o tři dny později do podniku První patro v Brně.
Američtí Dog Eat Dog se svým vznikem v roce 1990 už před třemi lety překročili třičítku. Jejich přelomový debut "All Boro Kings" se v roce 1994 stal charakteristickým odrazem doby, kterou definuje přerod socialismu, vznik nových hnutí i technologií. Pád železné opony a přerod světa byl cítit všude.

To mělo vliv i na v té době dospělost nabývající teenagery plácající se v přicházející životní svobodě, která vyústila ve vznik pouličního mixu muziky, jež tehdejší mládež bavila. Hardcore, hip hop, rap, ska, funk a saxofon. To vše se přirozeně dostalo do drážek desky, která zůstává aktuální i dnes, a to nejen díky megahitům "No Fronts" nebo "Who's the King".

Dog Eat Dog dnes ale nejsou jen odrazem této desky. Oni si svůj původní entuziasmus uchovali dodnes a je ho plná i nová deska "Free Radicals", takže není divu, že se tahle parta i po víc než třech dekádách stále těší popularitě. Bývalí teenageři, kteří stáli u jejich vzniku, dnes už rodiče, tu jejich neskutečnou energii dále přenášejí na své děti.
V roli předkapel se v Praze i Brně můžete těšit na dvě free hardcore partičky: Anglány Grove Street a Amíky Kings Never Die.

Vstupenky dále v předprodejních sítích Ticketmaster a GoOut.

DOG EAT DOG - BAR DOWN (Official Video)
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení