VIDEO: death-, metal- či hard-? Domácí Nomura tasí novou skladbu

Vydáno: 05.10.2023 22:07 - Tisková zpráva

Po roční odmlce a změnách v sestavě se nadějný progresivní djent kvintet Nomura hlásí s novým EP "The Silent Whisper". Jako první z desky kapela vypouští eponymní skladbu s videoklipem.
Muzika kapely Nomura míří přímo solar, tlak zjemňuje ambiencí i jemnou kytarou. Nakažlivý lámaný rytmus táhne dopředu. Pětice talentů se ponořila do vod moderního progresivního metalu založeného na specifickém groovu a sekání typického pro djent, přičemž laškují s core žánry s přívlastky death-, metal- či hard-.

Na chystaném EP kapela koncentruje svou hudební vizi a ve spolupráci se zahraničním producentem a nadaným muzikantem v jedné osobě Ryanem Woodem ji dotahuje k dokonalosti: "K perfekcionismu jsme EP dotáhli díky Ryanovu individuálnímu přístupu a zkušenostem z oblasti corové hudby. Taky tomu určitě přispěla možnost mixování online, kterou preferuje a nám se taky osvědčila," komentuje bubeník Dominik Černoch práci ve studiu 105mm Studios. Propracovaný videoklip doprovázející skladbu "The Silent Whisper" pochází z dílny Matea Ťažkého.

Vydání EP ztížila epidemiologická situace a nepřízeň osudu, kluci jsou ale nezlomní: "Drtivou většinu skladeb a nápadů do kapely přinesl náš dnes už bývalý kytarista Jiří Mrázek. Jirka už v rámci kapely vyčerpal svou studnu inspirace, a tak si chtěl dát od hudby na chvilku pauzu. Jeho post v kapele však obsadil neméně kvalitní a zkušený kytarista Alexandr Zemek, se kterým už od léta koncertujeme," komentuje situaci v kapele bicman Dominik.

EP "The Silent Whisper" Nomura zahraje poprvé živě v legendárním klubu Modrá Vopice v Praze, následovat bude několik podzimních zastávek napříč republikou včetně předskakování Hentai Corporation.

 

Turné:
6. 10. Modrá Vopice,Praha
13. 10. supportHentai Corporation -Frýdek-Místek
28.10. Olomouc
13. 11. Brno, M13
18. 11.Kopřivnice
9. 12. Kolín


NOMURA - The Silent Whisper (Official Video 4K)DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení