VIDEO: To je doják! Už jste viděli nový klip Blink-182?

Vydáno: 25.09.2023 10:00 - Papája Pečenková

O Blink-182 se mluví poslední rok hlavně v souvislosti s návratem Toma DeLonga. Kapela v vloni oznámila světové tour a pustila se do tvorby další muziky. Nová deska by měla vyjít 20. října. Po loňské "Edging" je venku další ochutnávka s názvem "One More Time".
V songu "One More Time" najdete odkazy na historii kapely, jejich natočené klipy i události, které poznamenaly jednotlivé členy. Hned první verš "Strangers, from strangers into brothers, from brothers into strangers once again" odkazuje ke všem rozpadům a návratům a fanouškům začíná docházet, že tohle není jen obyčejná písnička.

Mezi řádky schovali také zmínky o rakovině Marka Hoppuse ("I wish they told us, it shouldn't take a sickness") a letecké havárii Travise Barkera z roku 2008 ("or airplanes falling out the sky"). Nechybí ani odkaz na jejich nejslavnější baladu "I Miss You". Celkově to působí, jako by jim chyběly starý časy, ale zároveň jsou ready na další etapu.

Za zády se kapele v klipu střídají pozadí z jejich nejslavnějších videoklipů včetně "All the Small Things", "Adam's Song", "First Date", "Feeling This" a dalších. Klip zahrnuje také další klíčové vzpomínky na jejich hudební cestu, včetně setů napodobujících pódia na Warped Tour 1999 nebo přední stranu obalu jejich živého alba The Mark, Tom, and Travis Show (The Enema Strikes Back!).
Když píseň dospěje ke svému závěru, klip přechází na archivní záběry skupiny z mládí a získává ještě masivnější nostalgickej vibe. Vidíme Marka s babičkou, Travise s novorozeným dítětem i Toma s rodinou. Stejně tak jako kapelou jako partu mlaďáků, kteří se skvěle baví s kámošema i na koncertech. Spousta fanoušků cení Travisovy vokály uzavírající celou skladbu.

Blink-182 se dali dohromady v roce 1992, ale průlom zaznamenali až s příchodem jejich třetího studiového alba "Enema of the State" v roce 1999. Na albu najdete kultovní "All the Small Things", "What's My Age Again?" nebo "Adam's song". Jejich drzé a přímočaré texty se trefily do vkusu teenagerů po celém světě a Blink-182 se staly hlasem celé jedné generace.


Blink-182 live 2023
blink-182 před pár dny vyprodali O2 arenu, foto: Milan Říský


V roce 2005, po vydání alba s názvem Blink-182, oznámili přestávku na dobu neurčitou. Tom DeLonge se věnoval jiným hudebním projektům, například Angels & Airwaves, zatímco Mark Hoppus a Travis Barker začali se sólovou kariérou. Budoucnost kapely se zdála být nejistá a fanoušci si kladli otázku, zda se ještě někdy dají dohromady.

Osud však měl jiné plány. V roce 2008 došlo k havárii letadla, kterou přežil Travis Barker, zatímco čtyři další lidé zemřeli. Být tak blízko smrti Travise hluboce poznamenalo, což mohlo podle různých zdrojů mohlo sloužit jako katalyzátor pro reunion Blink-182.

Návrat Blink-182 na pódia byl triumfální okamžik pro fanoušky po celém světě. V roce 2011 vyadli šesté studiové album "Neighborhoods", po němž v roce 2016 následovalo album "California", na kterém se objevil nový člen kapely Matt Skiba, který nahradil Toma DeLonga. Podle recenzí to ale nebylo úplně ono a fanoušci odcházeli z koncertů spíše zklamaní. Zažil jste je někdo během této éry? Jak to působilo na vás?

V říjnu 2022 kapela oznámila, že se Blink-182 nejen vrací s rozsáhlým světovým turné, ale DeLonge se také poprvé po téměř deseti letech vrátí do sestavy. A aby toho nebylo málo, vydávají i nový singl "Edging".Kapela oznámila návrat v pravém stylu Blink-182 - příspěvkem na sociálních sítích s chlípným podtextem. K přisprostlému videu napsali: "We're coming. Tour's coming. Album's coming. Tom's coming." Vše doplněno o záběry na různé typy lidí, kteří se těší na jejich "cumming".

Turné začalo v květnu 2024 a mělo by skončit v dubnu 2024 v Mexiku, kde kapela nehrála celých 20 let. Travis překonal svůj strach z létání a umožnil tak fanouškům po celém světě kapelu vidět naživo. Takhle koncertní šňůra představuje jejich dosud nejambicióznější cestu. Blink-182 zastaví v Severní Americe, Evropě, Austrálii a na Novém Zélandu a poprvé za svou desetiletou kariéru navštíví také Latinskou Ameriku. Česká zastávka proběhla 19. září, kdy je měli čeští fanoušci možnost vidět v O2 aréně.blink-182 - ONE MORE TIME (Official Video)DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení