Blood Red Shoes se po třech letech blíží do Prahy. Odhalí své nejtemnější myšlenky a přízraky

Vydáno: 31.07.2022 10:00 - Tisková zpráva

Blood Red Shoes mají napilno. Po letech strávených na opačných stranách Atlantiku je světové události znovu svedly dohromady, což se stalo nejplodnějším obdobím jejich sedmnáctileté spolupráce. Představí ho v pátek 3. srpna v pražském Futuru. Jako host se představí domácí The Drain.
"Už je to hodně dlouho, co jsme oba žili ve stejném městě," vysvětluje Steven. "Chci říct, že tohle album jsme vlastně napsali v Los Angeles u Laury, pak jsme přijeli do Británie, abychom ho nahráli... a pak se všechno zbláznilo," komentuje Steven začátek covidového období.

Album Ghosts on Tape, napsané a nahrané ještě před jejich posledním EP, je pro kapelu obrovským skokem do nového terénu. Hudebně i emocionálně jde o jejich nejvyzrálejší dílo. Hudebně nezanechává téměř žádné stopy po jejich dřívějším já.

Blood Red Shoes 2022

"Tohle album je vlastně o tom, že jsme se prosadili jako náš vlastní ostrůvek," prohlašuje Steven. "Celou naši kariéru jsme si vybudovali na tom, že nám někdo říkal, co nejsme, že nás odmítají, že nezapadáme, a tohle album je o tom, že se záměrně snažíme prosadit všechnu naši podivnost a zdůraznit všechny věci, které nás dělají jinými."

Mnoho písní na desce je posedlých skutečnými kriminálními případy a podcasty o vraždách, a tak se v nich objevuje temná psychika těch, kteří jsou na vrcholu outsiderství: sériových vrahů. Je to zvuk jednotného a sebevědomého dua, které přesně ví, kdo je, i když to širší svět moc nechápe. Zvuk dvou lidí, kteří spolu strávili celý svůj dospělý život tvorbou hudby a kteří více než kdy jindy nacházejí nové cesty pro svou kreativitu.

"V konečném důsledku je tohle album pozvánkou," vysvětluje Steven. "Je to naše vyjádření, že tohle je náš svět, tohle jsou naše  - zachycené na kazetě. Jste vítáni, abyste se k nám připojili. Přijďte a přijměte to zvláštní."

Vstupenky za 440 Kč + poplatky pořídíte na webu Futurum Music Baru a GoOut.cz. Vstupenky na místě 550 Kč.


Blood Red Shoes - MORBID FASCINATION (Official Lyric Video)DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2022 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení