VIDEO: Boston Manor na podzim vypustí nové album. Venku je další ukázka

Vydáno: 23.07.2022 10:10 - Karolína Klenková

Britští emo rockeři Boston Manor oznámili své v pořadí už čtvrté studiové album. Vyjít má 14. října a ponese název "Datura". Zároveň vydávají nový singl "Passenger", který stejně jako letošní "Foxglove" a "Datura (dusk)" do placky patří.
Energetický a emočně vypjatý "Passenger" stojí na pro kapelu typických silných refrénech a estetice nočního města, která má provázet celou nahrávku. Kytarista Mike Cunniff o songu řekl: "Je to jeden z našich oblíbených songů na celé nahrávce. Trochu jsme ho hráli na zkouškách a naživo funguje opravdu dobře. Při psaní jsme se drželi zpátky. Nechtěli jsme toho do něj dát moc, abychom se pak na stagei necítili moc zranitelně a naze. Byl to poslední song, který jsme pro album napsali a nahráli, poslední kousek skládačky."Zatímco předchozí alba "Welcome To The Neighbourhood" a "GLUE" udali kapele směr v muzice i atmosféře, "Datura" zajde ještě dál a posune hudbu i texty Boston Manor do míst, kam se kluci nikdy předtím nedostali. Celá deska bude o překonávání limitů, které si kapela doteď nastavila a nebude sloužit jen k obyčejnému poslechu - důležitý bude i prožitek. Atmosféru čerpá z temnoty noci a šera úsvitu, které inspirovaly frontmana Henryho Coxe, když během pandemie trávil tuhle denní dobu značně pod obraz.

"Skoro po celý rok 2020 jsme nic nenapsali," přiznává Mike, "a to pro nás byl něco jako reset. Skrz práci s Larrym Hibbitem (zpěvák a kytarista Hundred Reasons a hudební producent) jsme nalezli to, co považujeme za základní esenci Boston Manor. EP bylo dokonalým odrazovým můstkem a chtěli jsme v tom pokračovat, udělat toho víc. Je to mnohem uhlazenější - chtěli jsme míň songů, aby byl větší důraz na náš záměr."

"Chci, aby se lidi dokázali s tématy na tomhle albu ztotožnit," dodává k novému albu Henry, "ne až tak pro to, že pro mě tolik znamená - i když doufám, že tu otevřenost taky ocení - ale proto, že si do něj můžou projektovat svůj vlastní životní příběh. Tohle album je v jádru o někom, kdo má problém převzít kontrolu nad svým životem a dostane se z toho. Myslím, že hodně lidí se v tom najde, obzvlášť v době, v jaké teď žijeme. Takže i když jsem psal hodně o svých vlastních problémech, doufám, že v tom lidé najdou útěchu."

 

Boston Manor - PassengerDOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení