Kde koupit Fakker!
Titulka aktuálního čísla
John Wolfhooker, the.switch, Horrible Creatures, X-Core, Miloš Meier, MC Fabrika, České Budějovice, 12.9.2021 (fotogalerie)

FOTO: John Wolfhooker, X-Core nebo the.switch otevřeli „novou“ českobudějovickou Fabriku

Vydáno: 12.09.2021 20:55 v sekci Foto - Čestmír Jíra a Petr Adámek | foto: Čestmír Jíra

Druhý zářijový víkend se po více než roce otevřelo oblíbené českobudějovické útočiště MC Fabrika. V čase nucené uzávěry kvůli Covid-19 se vyměnili majitelé a došlo k částečně rekonstrukci. A to si pochopitelně žádalo odpovídající oslavu.

Více než desetihodinový program byl šikovně sestaven tak, aby ukojil chutě ortodoxních metalových rarachů i po mladši krvi lačnících fans. A k tomu i trochu alternativy.

Největšího ohlasu a nejhřmotnějšího kotle se dočkali stále populárnější John Wolfhooker. Čtveřice sypala převážně skladby z poslední naharávky "313", která vkusně míchá brutální growly s těmi nejpopovějšími polohami. Hned tři čerstvé pecky představili lety ošlehaní špílmachři the.switch, které nepřechází elán ani po 25 letech na scéně. Dychtivě očekáváme další nový materiál!

Během setu potemníků Daerrwin se pódium zahalilo do neprostupného oparu, z něhož se valila hradba kvílejících kytar a vokálu maximálního stupně hrubosti. Hrubost, tentokrát z pohledu textů, předvedli rap-core metaloví X-Core. Jako vždy - nic pro romantické duše.

Deathmetalová jatka rozpoutali Tortharry, kteří se během svého setu vrátili hluboko do historie, kdy část osazenstva Fabriky ještě nebyla na světě. Pozadu nezůstali ani Horrible Creatures, již představili nedávnou obměněnou sestavu a celý večírek kolem jedné ráno uzavírali.

Co vše se dá zmáknout, se dvěma klacky (čti: bubenickými paličkami) předvedl v nejryzejší podobě Miloš Meier v rámci show svého projektu Drumming Syndrome. Takhle bubnuje pán! Prostor hned v úvodu odpoledne dostali mladíčci Deadroots. Pětici kluků dohromady nebylo ani 70 let... Respekt.

Respekt patří i pořadatelům akce, kteří se v této stále nesnadné době do akce takovýchto rozměrů pustili. MC Fabrika přejeme do budoucna spoustu povedených, nejlépe SOLD OUT akcí.




DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Metalová kolekce doplňků pro psy! Prsty v tom má Jonathan Davis z Korn
Metalová kolekce doplňků pro psy! Prsty v tom má Jonathan Davis z Korn Frontman nu-metalových ikon Korn Jonathan Davis spojil síly s módním návrhářem Ashtonem Michaelem a společně představili kolekci prémiových doplňků pro psy s názvem Freak On A Leash. Název odkazuje na jeden z největších hitů Korn... čtěte zde
Vydáno: 28.05.2025 10:25 v sekci Novinky
Bury Tomorrow vypustili nové album. Bodá do citlivých míst
Bury Tomorrow vypustili nové album. Bodá do citlivých míst Britští metalcoristé Bury Tomorrow hlásí novou desku. Osmé album kapely s poetickým názvem "Will You Haunt Me, With That Same Patience" je venku - a přináší mix melodiky, emocí i drtivých breakdownů. čtěte zde
Vydáno: 24.05.2025 11:11 v sekci Novinky
Iron Maiden oslaví v Letňanech padesátku. V Praze otevřou na dva dny i vlastní bar
Iron Maiden oslaví v Letňanech padesátku. V Praze otevřou na dva dny i vlastní bar Iron Maiden slaví půl století na metalové scéně a 31. května dorazí do Prahy, konkrétně na letiště do Letňan, kde zahrají v v rámci turné RUN FOR YOUR LIVE WORLD TOUR 2025. Jako speciální hosté vystoupí kapela Halestorm. čtěte zde
Vydáno: 21.05.2025 10:31 v sekci Novinky
Electric Callboy přichází o bubeníka - ale zachrání to bicman z ještě slavnější kapely
Electric Callboy přichází o bubeníka - ale zachrání to bicman z ještě slavnější kapely Němci z Electric Callboy hlásí změnu za bicími. Po třinácti letech se loučí s Davidem-Karlem Friedrichem a na letní sezónu si za něj přizvali ostříleného Franka Zumma ze Sum 41. Oznámili to stylově - přes vtipné video a... čtěte zde
Vydáno: 19.05.2025 11:09 v sekci Novinky
Parkway Drive - Sacred
VIDEO: Parkway Drive a BLEGH, co tě sejme. Nová skladba je melodická facka Australská metalcorová stálice Parkway Drive je zpět s novým singlem Sacred - jejich prvním od vydání alba "Darker Still" v roce 2022. Novinka nabízí kombinaci drtivých riffů, melodických pasáží a energického vokálu Winstona... čtěte zde
Vydáno: 16.05.2025 13:27 v sekci Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- FOTO: John Wolfhooker měli pro své fanoušky v Roxy dvě zprávy. Jednu dobrou, druhou... (25.04.2025 23:56 v Foto)
- VIDEO: the.switch stojí uprostřed ničeho nic. Jejich nihilismus je naléhavý a intenzivní (16.04.2025 22:18 v Video)
- VIDEO: Zmar na plátně i v reálu. John Wolfhooker vypustili temný klip a hlásí odchod basáka (27.03.2025 21:23 v Video)
- VIDEO: Neromantizujme smutek a deprese, hřímají John Wolfhooker (26.08.2024 10:12 v Video)
- VIDEO: Napsat a nahrát song za 24 hodin? John Wolfhooker to zkusili (15.04.2024 18:31 v Video)
- FOTO: the.switch kázali emoce, odhalili svý Skrytý místa a křitli vodou (05.04.2024 13:30 v Foto)
- the.switch vyvezou po Česku nové (skvělé) album. Krýt záda jim budou Severals (14.02.2024 21:42 v Novinky)
- Prosincová death party v Jablunkově. Pařit se bude na Rotten Sound, Gutalax i ČAD (01.12.2023 21:32 v Novinky)
- Co letos chystají the.switch, The Truth Is Out There a Sunset Trail? A co předvedou na Fajtfestu? (01.07.2023 08:21 v Fakkerník)
- FOTO: Slipknot přijeli v oslabení, i přesto předvedli nejlepší český koncert (09.06.2023 11:04 v Foto)
- FOTO: John Wolfhooker naučili lamu plavat (01.06.2023 17:00 v Foto)
- VIDEO: Nové album John Wolfhooker čpí všemi barvami (08.05.2023 19:49 v Novinky)
- Kolo se nám polámalo, udělalo bác. Alkoholismus ale není hra, upozorňují the.switch (09.04.2023 10:18 v Video)
- VIDEO: John Wolfhooker si přivezli klip z Los Angeles. Nová deska za rohem (28.02.2023 12:58 v Video)
- VIDEO: John Wolfhooker a RedZed zplodili natřískanou metalcorovou pecku (14.01.2023 17:57 v Video)
- FOTO: Wolfhookeři po letech opět ovládli Rock Café (18.12.2022 13:41 v Foto)
- VIDEO: Pro John Wolfhooker neexistují hranice, nový singl je důkazem (24.06.2022 19:22 v Video)
- FOTO: Rise Against v Praze odpálili evropské turné v parádní společnosti (09.06.2022 19:40 v Foto)
- Rise Against v doprovodu Boston Manor otevřou pražský Prague Summer Festival (01.06.2022 11:40 v Novinky)
- Thrash-deathový fesťák Týnecký mazec přiveze Elysium i Controversial (31.05.2022 12:00 v Novinky)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

So 31.05.
Iron Maiden (Letiště Letňany, Praha)
Čt 05.06.
Whitechapel, Northlane (MeetFactory, Praha)
Po 16.06.
Primal Scream (Lucerna Music Bar, Praha)
St 25.06.
Foster the People (SaSaZu, Praha)
Po 07.07.
Letlive (Fuchs2, Praha)
Út 19.08.
I Prevail (SaSaZu, Praha)
St 24.09.
Bleed From Within, After the Burial (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
Rebel TV
©2014-2025 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe