Není se pak co divit, že smrt George Floyda (46), který zemřel v rukou minneapoliské policie v pondělí 25. května, mohla tak snadno přerůst z pokojných demonstrací za sociální & rasovou spravedlnost v masové občanské nepokoje a násilné střety s policí. Jednalo se totiž jen o poslední z dlouhé řady zdokumentovaných případů neodůvodněné policejní brutality. Ucho se prostě utrhlo.
Na stranu protestujících, kteří poukazují na dlouhodobou nerovnost před zákonem mezi lidmi různé barvy pleti či různého společenského postavení, se staví i významní hráči hudebního průmyslu. Labely jako Warner Records, Universal, Sony, Interscope Geffen nebo Columbia se spojily k tomu, aby v úterý 2. 6. vyhlásily demonstrativní "Black Out Tuesday", tzn. stopku veškeré své hudební produkce, s cílem upozornit na nutnost radikálních celospolečenských změn. Následovaly hudební portály, promotérské agentury, kapely i další hudební entity.
Na odpor proti policejní brutalitě, sociální & rasové nespravedlnosti se v těchto dnech veřejně postavila také celá řada velkých osobností hudební scény, namátkou třeba členové Guns n' Roses, Slipknot, Sharon Osbourne, samozřejmě Ice-T, Tom Morello a řada dalších umělců a celebrit. Změna je nutná!