Kde koupit Fakker!
Titulka aktuálního čísla
Therapy?, Deux Furieuses, Lucerna Music Bar, Praha, 2.12.2024 (fotogalerie)

FOTO: Hromadná terapie na irský způsob. Therapy? slavili 30 let od zásadní desky Troublegum

Vydáno: 07.12.2024 22:16 v sekci Foto - Michal Ivanega | foto: Michal Ivanega

Před pětatřiceti lety vznikli therapy? a hned o pět let později, 7. února 1994, vydali zásadní album pojmenované "Troublegum". V rámci aktuálního turné s ním přijeli i do Prahy.

Parádní atmosféra se v pražském Lucerna Music Baru dala krájet hned od prvních chvil, kdy na scénu jako předkapela nastoupilo britské dívčí rockové duo Deux Furieuses. Zajímavý pojatý rock v jejich podání vůbec nedával najevo, že se jedná pouze o duo složené ze zpívající kytaristky a bubenice. Absence jakýchkoliv dalších nástrojů v jejich případě vůbec nevadila. Řízné a svižné songy podané s patřičnou energií publikum přijalo prakticky hned od začátku. Jejich půlhodinka uběhla rychle a britskté rockerky rozhodně nenudily.

Therapy? nastoupili na půlkruhovou stage Lucerna Music Baru krátce po deváté. Prostor okolo byl vyprodaný a diváci se do varu dostali prakticky ihned. Vysmátý baskytarista Michael McKeegan běhal s baskytarou, prakticky neustále napřaženou, ze strany na stranu, zpěvák a kapelník Andy Cairns zpíval a hrál svoje hutné kytarové riffy z poloviny devadesátek, jakoby je složil včera.

Celý koncert byl poctou a oslavou třiceti let od vydání zásadní desky Troublegum. Kapela z kultovního kousku zahrála všechny songy a k tomu pár dalších. Zpěvák v jednom momentě, během jedné z mnoha interakcí s publikem, ocenil a poděkoval za to, že v době, kdy ekonomická situace není pro spoustu lidí úplně příznivá, fanoušci dorazili na jejich koncert a ještě k tomu se ho podařilo vyprodat. Bylo vidět, že mají z pražského koncertu nefalšovanou radost. Koncertní set postupoval a atmosféra ještě víc gradovala, les rukou diváků byl v poslední třetině v podstatě téměř neustále zdvižený do vzduchu. Došlo i na zábavné bubenické sólo či intenzivní zapojování publika do zpěvu refrénů.

Publikum, ve kterém možná překvapivě nechyběla ani mladší generace, si koncert náležitě užilo, Irové se předvedli v nejlepším světle. Člověk by až řekl, že by jim to slušelo i ve větším prostoru. Zřejmě by i tak nebyl probrat koncert vyprodat, nicméně těsný kontakt s publikem, pořádná porce hutných riffů a absence jakýchkoliv rušivých efektů způsobila, že se jednalo o hodně intenzivní klubový koncert. Jen víc takových, tohle se opravdu povedlo.



DOPORUČENÉ ČLÁNKY
letlive., Shogun Tokugawa, Fuchs, Praha, 7.7.2025 (fotogalerie)
LIVE: Totální zběsilost! letlive. v Praze předvedli divočinu s velkým Dé Praha zažila návrat americké kapely letlive., která se po osmi letech dala znovu dohromady a v rámci svého rozlučkového (nebo znovuzačínajícího?) turné "sincerely yours" rozervala v pondělí 7. července pražský klub Fuchs2. čtěte zde
Vydáno: 08.07.2025 14:52 v sekci Foto
ROZHOVOR: Tetrarch - Lidi nás vnímají jako jakousi metalovou budoucnost
ROZHOVOR: Tetrarch - Lidi nás vnímají jako jakousi metalovou budoucnost "Metalové hvězdy pro novou dekádu"! Tak o čtveřici z americké Atlanty před lety referoval jejich label. Za na první pohled velkohubým prohlášením si ovšem sama kapela skálopevně stála. Už 5. července předvedou Tetrarch své umění... čtěte zde
Vydáno: 04.07.2025 18:26 v sekci Novinky
Muse - Unravelling
AUDIO: Muse a metalové kytary? Jo! A nezní to vůbec blbě Britská kapela Muse představila svůj první nový singl po třech letech. Skladba "Unravelling" přináší temnější a tvrdší zvuk, který naznačuje odvážný posun v jejich tvorbě. čtěte zde
Vydáno: 03.07.2025 17:21 v sekci Video
Mighty Sounds, Gorilla Biscuits, Donots, Booze & Glory, Wizo, The Dreadnoughts, Tábor, 29.6.2025 (fotogalerie)
FOTO: Silný závěr Mighty Sounds plný emocí. Festival vyhlíží dvacítku v senzační formě Neděli tradičně otevřel tým festivalu setkáním s fanoušky, kde padaly dotazy na minulost i budoucnost Mighty Sounds. Hudební program následně rozjely kapely Louty, Vision Days, Znouzecnost, Vagyny Dy Praha, Helenine oči a Byt číslo 4,... čtěte zde
Vydáno: 01.07.2025 17:10 v sekci Foto
Mighty Sounds, Perkele, Lagwagon, Soft Play, Fast food Orchestra, Millencolin, Tábor, 28.6.2025 (fotogalerie)
FOTO: Druhý den Mighty Sounds ovládly korejské punkerky Rumkicks. Nadchli i Soft Play Druhý den devatenáctého ročníku festivalu Mighty Sounds byl ve znamení rozmanitosti, překvapení a strhující energie. Sobota nabídla čistě dívčí kapely, dvoučlenné formace i osvědčené hvězdy punkové a ska scény. čtěte zde
Vydáno: 30.06.2025 17:40 v sekci Foto
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Therapy? zpátky v Česku. Oslaví u nás 30 let alba Troublegum (28.10.2024 14:12 v Novinky)
- FOTO: Třicet let na scéně a tolik energie! Therapy? v Rock Café udělili lekci rockerského stárnutí (04.02.2019 15:30 v Foto)
- VIDEO: Zombie v reálném světě? Therapy? se opět hlásí o slovo (30.07.2018 11:20 v Video)
- FOTO: Therapy? stále umějí hrábnout ostře do strun (23.01.2016 10:00 v Foto)
- Therapy? se po několika letech vracejí do Prahy (20.01.2016 09:20 v Novinky)
- Therapy? už za necelý měsíc dorazí do Prahy (28.12.2015 11:20 v Novinky)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

Út 19.08.
I Prevail (SaSaZu, Praha)
St 24.09.
Bleed From Within, After the Burial (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
Rebel TV
©2014-2025 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe