FOTO: Yungblud dorostl pro největší pódia. Na stagei Rock for People musel propotit i spoďáry

Vydáno: 16.06.2024 19:54 - Papája Pečenková

Ačkoliv byl v sobotu festivalový areál o něco prázdnější než v předchozích dnech, nadšení fanoušků to během večera nijak neubíralo. Yungblud se postu headlinera zhostil na výbornou, v brzkých ranních hodinách fesťák završili Pendulum a Redzed.
Čtvrtý a poslední den Rock for People započali hradeční Glad For Today paralelně s Police Symphony Orchestra. Přijeli Skyline, vystoupila letošní retro hvězda Petr Spálený & Apollo Band, kterému nadělili návštěvníci festivalu k osmdesátce moshpit, Kerry King ze Slayer nebo indie rockoví Bombay Bicycle Club.

Milým a nečekaným překvapením bylo vystoupení oblíbených Palaye Royale, jejichž skutečnou identitu skrývalo v rozpisu kapel jméno "báby pod kořenem ZDENY". Pro mnohé byIo tajemství opravdu zachováno až do poslední chvíle, ačkoliv oznámení o koncertu omylem odhalila samotná kapela na svých sociálních sítích o něco dříve.

Brzké večerní hodiny se nesly v tónech rozličných žánrů, takže si na své přišli jak fanoušci glam rocku (The Darkness), elektroniky spojené s tvrdými kytarovými riffy (Solence), nebo pop punku v případě kapely Vukovi. Z tuzemských skupin stojí za znímku i vystoupení rokenrolových Deaf Heart.

Když se začalo smrákat, prostor před hlavní stagí se postupně plnil zvědavci i uječenými fanynkami na mladičkého headlinera Yungbluda. Šestadvacetiletý Brit velmi příjemně překvapil jak hudebně, tak pokorným a rozdováděným přístupem. Zběsilým řáděním si během pár písní získal celé publikum, které s ním zpívalo, tancovalo i skákalo. Vděčnost za možnost vystoupení dával hudebník celý večer najevo srdceryvnými projevy o lásce, toleranci, zápasu s negativními emocemi i snahou říct českému publiku "Miluji tě". Během koncertu pak pravděpodobně změnil život mladému fanouškovi z Brna, kterého si pozval na stage, aby společně se skupinou zahrál jednu píseň na kytaru. A týpek byl fakt dobrej. Až těžko uvěřit, že to neměli domluvený a nacvičený :) Ve zkratce - Yungbludovo vystoupení bylo plné upřímnosti, neutuchající energie a 300% nasazení. A to je v dnešní době (obzvlášť u headlinerů) sakra vzácný. Díky ti za to. 

Závěr večera v podobě Pendulum potom rozeskákal zbývající davy, z nichž poslední zbytky sil vysál rapper Redzed sérií circle pitů. Poslední účastníky festivalu vyháněla z areálu ochranka po třetí ráno. Byla to jízda.

Už teď se těšíme na další ročník! Nova Rock 2025 oznámil Slipknot. Tak co, že by nám to Corey vynahradil a střihnul si na RFP příští rok dvojáček?DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení