Kde koupit Fakker!
Titulka aktuálního čísla
Innersphere - Redemption

VIDEO: Innersphere lákají na novou desku „kosmickým westernem“

Vydáno: 11.02.2024 00:18 v sekci Video - Tisková zpráva | foto: Smile Music

Melodic death metalisté Innersphere kromě nepřetržitého koncertování nejen napříč Českou republikou ale i daleko za jejími hranicemi, stíhají točit nové klipy a především vrcholí přípravy vydání jejich desky "In The Shadow of the Sun".

Nejnovější singl s názvem "Redemption" je skladba plná metafor, které přibližuje zpěvák Míra Litomerický: "Ústředním motivem a symbolem skladby je slunce, které provází vícero skladeb na naší desce. Slunce symbolizující sílu života i destrukci, světlo i vržený stín, vnitřní žár, sílu, naději, svoji vlastní i naši smrtelnost. Takovými hvězdami je pokrytá celá obloha a jejich záře postupně rozsvěcuje nebe. Jejich světlo cestuje skrze obrovské vzdálenosti a je možné, že některé teprve spatříme. U jiných, v době, kdy je spatříme, tak nemusí ani existovat, a nebo ne v podobě, kterou uvidíme... Slunce a jeho energie jako tvůrce světů, jeho teplo a zář dopadající na světy v kombinaci s jeho silou vše zničit buď žárem nebo vychladnutím. Ničí čas - ani čas obrů/velikánů, o kterých pějeme i v dalších skladbách, není nekonečný. Vše se jednou obrátí vniveč a promění se v něco jiného. Zároveň poukazuje na poznání, ke kterému dochází v průběhu naší životní cesty, věcem prožívaným a lidem, které potkáme."

Singl "Redemption" je v kontextu desky velmi přímočará skladba. Provází ji výrazná mellotronová linka, která jí dává specifický epický nádech: "Kluci s radostí říkali, že jim to přijde hudebně jak do kosmického westernu. Skladba je postavená na triolách, základních dvou melodických motivech a postupech s pravidelnými repeticemi a dává dost prostoru pro samotnou melodiku a bující atmosféru," dodává Míra Litomerický. Samotná deska "In The Shadow of the Sun" vychází 1. března, předobjednávky jsou ale již spuštěny na Sparkshopu.
 

INNERSPHERE - Redemption (Official Video)
 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Metal v Opeře. Parkway Drive odehráli koncert, který se zapíše do dějin
Metal v Opeře. Parkway Drive odehráli koncert, který se zapíše do dějin Parkway Drive, ikonická Sydney Opera House, symfonický orchestr a "black tie" dress code. Přivést metalcorovou show do takového prostoru byl odvážný krok, i na poměry kapely známé velkolepými koncerty, ale podle reportů známých... čtěte zde
Vydáno: 17.06.2025 18:22 v sekci Novinky
Rock for People, Guns N Roses, Rival Sons, Ghostkid, 15.6.2025 (fotogalerie)
LIVE: Poslední den Rock for People se obměnilo publikum. Na Axla, Slashe a spol. pařilo několik generací Bonusový narozeninový pátý den, který festival Rock for People pořádal spolu s Live Nation, měl také jasné téma: Guns N' Roses. A bylo to znát i na skladbě fanouškovské základny. Věkovej průměr se rázem posunul někam k 50 letům. čtěte zde
Vydáno: 16.06.2025 21:51 v sekci Foto
Rock for People, Linkin Park, Biffy Clyro, Motionless In White, Refused, Thrice, Stray From The Path, 14.6.2025 (fotogalerie)
LIVE: Nostalgie, fresh energie i kadeřnictví. Linkin Park naživo zavřeli tlamy všem pochybovačům Poslední den Rock for People před narozeninovým pátým přídavkem měl jedno jasný jméno: Linkin Park. Bylo to znát už při vstupu do areálu – znatelně víc lidí, spousta nových (a čerstvě vypadajících!) tváří, které na první... čtěte zde
Vydáno: 15.06.2025 17:45 v sekci Foto
Rock for People, In Flames, Sex Pistols, While She Sleeps, Paleface Swiss, Imminence, Ewa Farna, Nothing More, Seven Hours After Violet, 13.6.2025 (fotogalerie)
LIVE: Na Rock for People dorazila 1/4 System of a Down i 3/4 Sex Pistols Třetí den byl tak intenzivní, že prostě nejde vypíchnout jen pár momentů – protože celej den byl jeden velkej highlight. A tak vás jím teď hezky provedeme, krok za krokem, breakdown za breakdownem, refrén za refrénem. čtěte zde
Vydáno: 14.06.2025 14:53 v sekci Foto
Rock for People, Slipknot, Lorna Shore, Zebrahead, Sullivan King, Kim Dracula, 12.6.2025 (fotogalerie)
LIVE: Slipknot na Rock for People potvrdili svoji extraligu. Nadchnul i Kim Dracula a Lorna Shore Dejte si report z druhéhe dne festivalu Rock For People. Jubilejní 30. ročník stojí za to! Čtvrtku kralovali Slipknot a romantika u západu slunce v podobě deathcorových Lorna Shore. čtěte zde
Vydáno: 13.06.2025 18:59 v sekci Foto
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Innersphere posilují sestavu o nového bubeníka a kytaristu (10.02.2025 22:57 v Novinky)
- Innersphere a Welicoruss na podzim vyrazí na společné tour (10.08.2024 22:06 v Novinky)
- Rozhovor s pivovarnicí: Jak chutná pivo inspirované domácí kapelou Innersphere? (01.05.2024 21:48 v Fakkerník)
- Innersphere natočili video report ze studia k vydání nového alba (06.03.2024 22:57 v Novinky)
- Innersphere a Welicoruss oznamují druhou část společného turné (04.02.2024 00:13 v Novinky)
- VIDEO: Takhle vypadá úpadek společnosti podle domácích Innersphere (17.12.2023 20:45 v Video)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

St 25.06.
Foster the People (SaSaZu, Praha)
Čt 26.06.
AC/DC (Letiště Letňany, Praha)
Pá 27.06.
Mighty Sounds (Letiště Čápův dvůr, Tábor)
So 28.06.
Mighty Sounds (Letiště Čápův dvůr, Tábor)
Ne 29.06.
Mighty Sounds (Letiště Čápův dvůr, Praha)
Po 07.07.
Letlive (Fuchs2, Praha)
Út 19.08.
I Prevail (SaSaZu, Praha)
St 24.09.
Bleed From Within, After the Burial (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
Rebel TV
©2014-2025 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe