Uhrančiví Go_A míří do Prahy. Zažijte mix ukrajinského folklóru a elektroniky

Vydáno: 08.11.2023 12:34 - Tisková zpráva

Ukrajinský fenomén Go_A toho za více než deset let stihl hodně: stali se globálním hlasem tamního folkloru a úspěšně reprezentovali rodnou zemi v Eurovizi. Po vystoupeních na festivalech včetně Pohody teď Go_A zamíří 13. listopadu do pražského klubu Roxy.
Go_A založili v roce 2012 producent Taras Ševčenko a vokalistka Kateryna Pavlenko. Na začátku bylo experimentování s tradičním ukrajinským folklorem, který okořenili současnou elektronikou - a zjistili, že to je mimořádně funkční recept. Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace, které si kapelu našly na TikToku. "Sama jsem odmala chtěla zpívat," říká Pavlenko. "Ale dlouho tomu nikdo nevěnoval pozornost," dodává enigmatická vokalistka, která uhranula nejen publikum Eurovize svým jedinečným stylem.

Stačilo málo a nic z toho by se nestalo - coby dítě vyrůstala v nehostinných podmínkách, které vedly až k podlomenému zdraví a operaci, při které přišla o část plic. "Bylo to zlé, ani jsem neplánovala budoucnost," vzpomíná. Do Eurovize se dostali v časech globální pandemie, hned poté byla jejich rodná země napadena ruským agresorem a vystoupení Go_A tak dostala přidanou hodnotu, o kterou nikdo nestál. Kapela participovala na sbírce Music Saves Ukraine, v rámci letošního programu Eurovize v Liverpoolu Go_A spolupracovali s The Chemical Brothers.

Kapela se představí v pražském klubu Roxy už 13. listopadu 2023. Vstupenky (590 korun) budou k dostání od pátku 15. září na webu Fource a portálech GoOut a Ticketmaster. O den dříve budou lístky dostupné registrovaným uživatelům Fource Friends.


Go_A - SHUM - Ukraine ???????? - Official Music Video - Eurovision 2021DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení