ROZHOVOR: Cane Hill - Debila v partě nechce nikdo

Vydáno: 24.09.2023 10:10 - Papája Pečenková

Na Rock for People 2023 jsme se sešli s bubeníkem metalové kapely Cane Hill Devinem Clarkem. Pokecali jsme o jejich novém albu, začátcích v americké Louisianě i kapelách, se kterýma kluci strávili x měsíců na cestách během společných tour.
Ahoj, moc ráda tě poznávám. Jak si zatím užíváš Rock For People?
Parádní. Dorazili jsme v 10 ráno, odpoledne jsme stihli kamarády z Hollywood Undead. Wow, ti byli na fakt velký stage! Měli jsme dorazit už včera, abychom líp zvládli jetlag, ale nějak to rozpohybujeme. Hrajem hodně pozdě večer, což je dobrý.

 

Co Česko, jak se vám tady líbí?

Je to tu super, rádi u vás jíme. Jsme tu už po několikátý a dycky se dobře nadlábnem!

 

Název kapely Cane Hill je podle opuštěné nemocnice Cane Hill v Londýně. Máte rádi opuštěná místa? Chodíte na podobné fleky, když cestujete?

V Evropě jsme navštívili pár temnejch míst jako je třeba Osvětim nebo Dachau. Je to zvláštní pocit, když člověk vidí ta místa z knížek a videí, o kterých se učil ve škole. Chtěl jsem to prostě vidět na vlastní oči.

Rock for People 2023 Cane Hill interview 

Co kapely se kterými jezdíte koncerty? Máš mezi nimi nějaký oblíbence?

V zimě jsme hráli s klukama z The Plot In You. Nevím, jak moc koncertují tady. To jsou super lidi. Pár let zpátky jsme jeli evropské festivaly s Gojirou, na to taky rád vzpomínám.

 

A co Ice Nine Kills?

Ti dělají skvělou show, má to skvělej vibe, ale není to úplně pro mě. Já mám radši tvrdší věci. Jeli jsme s nima tour společně s Motionless in White pár let zpátky a bylo to super. Easygoing, cool, velká pohoda. Občas se totiž fakt stane, že máte s sebou v partě během tour nějakýho deb*la a to nechceš. Vždycky mám radši, když si řekneme: "Hej, jsme všichni společně v Evropě, pojďme si to užít."

 

S Bullet Fof My Valentine jste doslova obletěli svět. S nima jste to zvládli taky v pohodě?

Ou yeah, to jsou skvělý kluci. Nejradši mám Pageta, kytaristu. Jeli jsme s nima světovou tour v roce 2016. Začali jsme v Austrálii, pak jsme jeli do Evropy a měsíc po tom jsme jeli do USA na další kolo. Užili jsme si opravdu hodně Bullet For My Valentine, tenkrát ještě hráli v oblekách - normálně v saku a kravatě. To mi přišlo trochu zvláštní, ale naštěstí už to nedělaj, haha.

 

Jaká hudba nebo interpreti vás hodně ovlivňují?

Právě jsme dokončili desku Cane Hill, kterou budeme vydávat na podzim. Tam jsme se hodně chtěli vrátit ke kořenům a věnovat se víc metalcoru. Během pandemie covidu jsme zjistili, že lidi nás měli nejradši jako metalcore, takže to se snažíme promítnout do nový desky. Je pro mě důležitý vzít si inspiraci z kořenů a pak ji přetvořit v něco novýho. Co se týče oldschool hudby, rád si poslechnu Panteru, Megadeth, Slipknot, Korn...

Rock for People 2023 Cane Hill interview 

Co hudební scéna v Louisianě? Ta vaši kapelu nějak ovlivnila?

Ježiš, tam je to shit. Možná trošku v New Orelans se něco děje, ale i tam je to jedna velká party hudebních coverů. Všichni chtějí jen zpívat to, co znaj, a popíjet s kámošema. Není tam ani moc míst, kde se dá hrát, a kam by mohli lidi všech věkovejch kategorií. To tam hodně chybí a dost to ovlivňuje hudební trh.

 

A jaká je věková hranice?

Myslím, že to je 21 let. Tady na Rock for People je spousta teen lidí objevující novou hudbu, ale v Louisianě by vás na takovou akci v tomhle věku nepustili. Dřív to tak hrozný nebylo. Pamatuju si, že když jsem začínal s hrát kapelama, byly různý menší místa na hraní, který se jen postavili někde na trávě. Takovej stan třeba pro 300 - 400 lidí. Dneska už není ani to. V New Orleans je to prostě špatný.

 

Je hraní v kapele Cane Hill tvoje hlavní práce?

Tyjo, těžko říct teďka. Dřív to tak bejvalo. Hráli jsme 10 měsíců v roce, pořád někde na tour. Ale covid to dost změnil. Teďka pracuju v produkční agentuře a zařizuju stage, aparaturu a další potřebný věci na koncerty. Což je super práce, protože mám zkušenost ze strany hudebníka a dokážu věci pro ostatní zlepšovat. Vždycky jsem pak na koncertech vděčnej všem, kteří nám to tam připravujou.

 

Vzpomínáš na nějakou práci, kterou jsi měl jako teenager?

Jojo, vzpomínám. Je to teda hodně vidlácká práce, ale jezdil jsem takovým tím velkým strojem, jakoby traktorem, který sekal trávu kolem dálnic a mezistátních silnic. Sekání trávy je docela normální přivýdělek, ale tady jsem řídil obrovskej šestimetrovej stroj, haha.


Cane Hill - Blood & Honey (Official Music Video)
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení