Staind: 12 let čekání u konce, nové album vyjde už za měsíc

Vydáno: 12.08.2023 09:42 - Redakce

Americká rocková kapela Staind, která vystřelila nahoru na přelomu tisíciletí, vydává nový singl "Cycle of Hurting". Píseň pochází z připravovaného alba "Confessions of the Fallen" a je k poslechu na všech streamovacích platformách.
Fanoušky očekávaná deska "Confessions of the Fallen", první studiovka skupiny od roku 2011, vyjde 15. září 2023 prostřednictvím vydavatelství Alchemy Recordings / BMG. Fyzické formáty zahrnou mimo jiné i limitovanou edici oranžového vinylu anebo balíčky obsahující další merch.

Deset songů na "Confessions of the Fallen" prozkoumává rozličná zvuková zákoutí. Pilotní singl "Lowest In Me", aktuální "Cycle of Hurting" a dvojice "Was Any of it Real?" a "Hate Me Too" jsou poháněné vpřed zuřivostí a frenetickou hrou členů formace, kterou umocňuje elektronika. Písně jako "Out of Time", "In This Condition" a "The Fray" charakterizují proměnlivé, dynamické aranže, oproti tomu "Here and Now" a optimistická "Better Days" nám připomínají, že pánům ze Staind není cizí ani čistá krása - pokud se to hodí.

Texty na albu opět čerpají z temných, reflektivních míst, která zpěvák Aaron Lewis tak dobře zná. Desítku skladeb popisuje jako to nejosobnější, co kdy stvořil. "Pořád ještě řeším svoje věci, svoje problémy," svěřuje se a dodává: "A než je vyřeším, nezbývá mi než snít o lepších dnech. Doufám, že podobné sny mají teď všichni... lepší dny totiž přijdou."

Deska "Confessions of the Fallen" bude obsahovat tyto písně:
1. Lowest In Me
2. Was Any of it Real?
3. Here and Now
4. In This Condition
5. Out of Time
6. Cycle of Hurting
7. The Fray
8. Better Days
9. Hate Me Too
10. Confessions of the Fallen

 

Kapelu Staind tvoří zpěvák a doprovodný kytarista Aaron Lewis, sólový kytarista Mike Mushok, baskytarista a doprovodný vokalista Johnny April a bubeník Sal Giancarelli. Skupina vznikla v roce 1995 v americkém městě Springfield ve státě Massachusetts. Od té doby vydala sedm studiových alb a na dvě desítky singlů, z nichž osm se dostalo do Top 10, a prodala více než 15 milionů alb po celém světě.

Nahrávka "Break The Cycle" z roku 2001 získala od Asociace amerického nahrávacího průmyslu pětinásobnou platinovou desku. Je na ní i hitový singl "It's Been Awhile", jedna z nejhranějších skladeb moderního rocku, která tehdy strávila 20 týdnů na prvním místě rozhlasového žebříčku.

V roce 2019 se Staind po pětileté pauze znovu sešli na několika nezapomenutelných festivalových vystoupeních a na comebackovém koncertě v rodném městě. Tento večer byl zaznamenán a vyšel na živém albu "Live: It's Been Awhile".


Staind – Cycle Of Hurting (Official Lyric Video)DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení