Imodium: „Návrat na scénu? Jsme rozhodnuti. Pokud bude, tak se vším všudy!“

Vydáno: 02.06.2023 17:00 - Petr Adámek

Imodium si před několika lety dalo tvůrčí pauzu. Vloni ovšem ohlásili exkluzivní koncert v rámci letošní Broumovské kytary a brebentí se o plnohodnotném comebacku. anebo je to jinak? Víc ví a zatím jen naznačuje frontman Thom Fröde.
Thome, na Broumovské kytaře 3. června se podle vašich slov "vše rozhodne". Co přesně se rozhodne?

Loni na konci prázdnin, kdy jsme se rozhodovali, zda festival definitivně ukončíme, protože nedopadl dobře, začalo chodit čím dál víc dotazů na kapelu, co s ní vlastně bude. Zda ještě někdy zahraje, vrátí se, nevrátí se. V tu chvíli jsme si řekli, že nejlepší řešení bude, když uděláme vzpomínkový open-air koncert v rámci Broumovské kytary a třeba tak prodloužíme život jednoho lokálního legendárního festivalu. Jakmile se daly věci do pohybu a my jako kapela se začali scházet častěji, zjistili jsme, že je to vlastně super, jako za starých dobrých časů. A začali pomýšlet na definitivní návrat kapely. Jenže přemýšlíme už jinak než před 15 lety. Vlastně jsme si dali jednu podmínku. Když festival dopadne stejně špatně jako loni, je to možná znamení, že zas takový stesk po Imodiu není a tedy návrat necháme na další neurčitou dobu a prostě si jen užijeme jeden hezkej večer.

Imodium 2023 

Podle čeho se budete konkrétně rozhodovat?

Od festivalu nás už dělí de facto hodiny, takže máme nějaký přehled o prodaných lístcích. K tomu lze říct v tuhle chvíli jen to, že už v podstatě rozhodnutí jsme, ale jak, neprozradím, haha. Nicméně jsme kapela, která nikdy nedělala věci napůl. Takže pokud ohlásíme návrat, bude se vším všudy. To znamená nové album, velký koncert či turné a tak dále. Vracet se se starými písněmi, by nikoho z nás v kapele moc nebavilo. A ano... něco v tom šuplíku za těch pár let nastřádáno mám. Takže i na tuhle variantu jsme vlastně připraveni!

 

Máte za sebou první koncert po mnoha letech s Rybičkami 48. Jaký byl pocit stát znovu na pódiu?

Připadal jsem si jako u nějaký zkoušky ve škole. Nervozita jako prase. Já během pauzy Imodia byl stále aktivní muzikant. Ale bez kytary v ruce a hlavně bez tolika očí a uší a všudypřítomnýho očekávání. My navíc ještě naskočili po těch letech s trochu jiným systémem poslechu, místo odposlechů, které Imodium používalo téměř 20 let, jsme se rozhodli používat in-ear a to vám každej muzikant řekne, že není jen tak. Člověk si musí chvíli zvykat. Koncert měl ale skvělý ohlas, tak jsme snad obstáli mezi těma všema rozjetýma kapelama!

Imodium 2023 

Zkus popsat momentální energii v kapele.

V první řadě tam ta energie je. Je čistá a trochu jiskřivá. V tom nejlepším slova smyslu. Veškeré schůzky a zkoušky se soustředili pouze na ten zásadní koncert u nás v Broumově. Imodium mockrát ve svém set listu nemělo cca 23 písní, bylo potřeba si všechno připomenout, seskládat a nabrat nějakou kondici! Zároveň, protože jsme všichni založili rodiny, jsme koncert u nás doma pojali ve velkém rodinném stylu. Na celý víkend jsme si pronajali vilu s krásnou zahradou, abychom všichni dovezli svoje rodiny a byli pohromadě... A mezitím postavili areál, udělali téměř celodenní akci, v neděli poklidili a zase se vrátili domů! Prostě se na víkend sejde jedna velká rodina!

 

Prozradíš nějaké podrobnosti vašeho chystaného sobotního setu? Zazní něco speciálního?

Když jsme loni ohlašovali v podstatě jediný koncert na letošní červen doma v Broumově, řekli jsme si, že nebudeme žádný šlejšky a k tiskové zprávě přiložíme i úplně nový song. Nikdy jsme nebyli líní. Sešli jsme se v mém studiu a udělali trochu míň Imodiovský song "Střepy Tepy". Je hodně podladěný, text napsala moje holka Žanet a rovnou ho se mnou nazpívala. Byla to nová píseň po pěti letech. Zároveň jsme chtěli maličko zamotat hlavu našim fanouškům. Aby zpozorněli a začali spekulovat, zda Imodium bude znít stejně či jinak v budoucnu, pokud nějaká budoucnost bude. Totiž... nikdo z nás neví, jak Imodium vlastně bude případně znít. Každý jsme zase ušli kus cesty, já se potkal s jinými muzikanty a udělal pár jiných projektů. To všechno člověka ovlivní. Jak už jsem jinak zmínil, set bude kompletním průřezem všech alb a zazní i zmíněné Střepy Tepy. Takže i na novinku dojde.

Broumovská kytara 2023 

Co další program Broumovské kytary? Na co bys návštěvníky nalákal?

Broumovská kytara je takový malý lokální fenomén. Přežil už spoustu situací, kapel, z původních pořadatelů už zbyl jen můj táta. Broumovsko je krásnej kraj, CHKO. Doražte na celý víkend, protože kromě muziky můžete absolvovat spoustu skvělých výletů. Navštívit monumentální klášter, zajít do Adršpašsko Teplických skal. V neposlední řadě je náš festival v krásným areálu plným stromů a zeleně. Nic na asfaltu. Zabavíme i vaše ratolesti a vůbec pokud máte dost všech mega slavností, majálesů a mega festivalů, u nás najdete v podstatě intimnější atmosférů, skvěle strávenej den se skvělými lidmi a samozřejmě si zapaříte v kotli, když budete chtít.


IMODIUM & ŽANET. - Střepy Tepy (official audio)DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení