Gojira se po více než dvouletém čekání konečně ukáže live v Česku

Vydáno: 20.07.2022 14:30 - Tisková zpráva

Dvě nominace Grammy, nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv. To je francouzský kvartet Gojira, který už 25. července přijede do pražského Fora Karlín představit novou desku "Fortitude".
Když bratři Duplantierovi v roce 1996 zakládali kapelu, jen těžko si představovali, že by o několik let později předskakovali svým vzorům a dvěma největším metalovým kapelám - věhlasné Metallice a Slayer, že by patřili mezi hlavní hvězdy světových festivalů, nebo že by se o nich hovořilo jako o kapele, která po konci výše uvedených zaujme jejich pozice.

 

Není divu. Gojira již od svých počátků zněla osobitě. Zvrat však nastal v roce 2005, kdy pět let po miléniu talentovaná kapela svým albem "From Mars to Sirius" vytesala ideální podobu moderně znějící metalové hudby. Od této doby se okolo stabilní čtveřice, jež pohromadě drží už od roku 1998, mluví jako o metalových věrozvěstech a obroditelích, kteří v metalové hudbě zbořili klišé, dali jí nový háv a přitáhli k ní novou fanouškovskou základnu.

Loňská novinka se jmenuje "Fortitude" a fanoušci na ni čekali pět let. Očekávání byla ohromná, však už minulá studiovka "Magma" byla nominována na dvě Grammy. I když se Gojira na albu drží svých typických zbraní, nepřestává se otevírat novým směrům a především prohlubuje celkový emocionální prožitek. A navrch přidává silnou hymničnost. Také nepolevuje ve svém boji za lepší svět, kdy opět sympaticky akcentuje ochranu přírody, environmentální témata i lidská práva. "Fortitude" je prostě opět událost a titul nejprodávanějšího alba v žebříčku Billboard v době vydání tomu odpovídá.

Doprovodem budou Alien Weaponry z Nového Zélandu a Employed to Serve z Anglie. Koncert pořádá agentura Obscure Promotion, vstupenky jsou stále k dostání.


Gojira - Amazonia [OFFICIAL VIDEO]


 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení