LIVE: Korn potvrdili profesorskou extratřídu i online

Vydáno: 25.04.2021 14:00 - Dominik Šidlo

Vládci nu-metalu z amerického Bakersfieldu už měli dost koncertního ticha. Připravili si tedy celosvětový stream s heslem "monumental", v němž dostáli jeho názvu.
KORN: MONUMENTAL, A GLOBAL STREAMING EVENT

DATUM: 24.4.2021
LOKALITA: online
HODNOCENÍ: 100%

Když jste jako kapela přes čtvrt století staří, těžko se přichází s novou energií a novými nápady, které by fanoušky překvapily. I u Korn jsme měli takový pocit, když u nás v posledních letech několikrát hráli. Pořád šlo o zatraceně skvělé koncerty, ale z kukuřic byl cítit profesorský odstup a až přílišný nadhled. Prostě kapela, která už je vybouřená a své tóny sází v klidu z trůnu s korunou na hlavě.

Monumental stream ale předčil veškeré streamovací laťky, které během doby zákazu koncertů kapely nastavily. Korn si osedlali střechu budovy v centru Los Angeles, připravili si opravdu monumentální stage a neskutečnou světelnou show. Když už se na koncert vracejí legendy, musí to stát za to, očekávání byla i dle upoutávek obrovská. A Korn je všechna smetli ze stolu a znovu sami sebe korunovali.
Ať už přehrávali old-skool-nju-metl fláky jako "Ball Tongue", nebo novinky, které mimochodem zaplnily dobrou polovinu setlistu, i přes virtuální bariéru každý tón a každá hláska odpalovaly ze židlí. Dokonce zazněly i rarity, které jsme přes dekádu živě neslyšeli ("Thoughtless", "Dirty", "Throw Me Away").

Zvuk byl perfektní a celá událost neměla sebemenší chybičku. Po letech vždycky začne dav pochybovat, jestli světový rekordman ještě může dosáhnout nejlepších výkonů. A on se jen křivě pousměje, udělá "boom dam da dgan da digga" a vytáhne se ještě výš.DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2021 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení