Kde koupit Fakker!
Titulka aktuálního čísla
The Ghost Inside: Nechceme, aby se o nás mluvilo jako o „tý kapele, co se vybourala“

The Ghost Inside: Nechceme, aby se o nás mluvilo jako o „tý kapele, co se vybourala“

Vydáno: 03.05.2020 13:00 v sekci Fakkerník - Dominik Tománek | foto: facebook interpreta

Už 5. června se můžeme těšit na nové, eponymní album The Ghost Inside. O novém počinu a procesu tvorby se pro Kerrang! rozpovídali zpěvák Jonathan Vigil a basák Jim Riley.

Před pěti lety kapela přežila ošklivou nehodu svého tourbusu. Chlapi se ale nevzdali a vrátili se na pódia i do studia. Celá událost prý kapelu dost spojila. "Na začátku to bylo fakt těžký. Po stránce duševního i fyzického zdraví jsme na tom nebyli dobře. Způsobovala to ta nejistota ohledně budoucnosti naší kapely, ale psaní nové desky obnovilo bratrství a pouto mezi námi. Potvrdilo se, že jsme parta pěti nejlepších přátel."

Z celého rozhovoru je znát, že kluci nechtějí zabřednout do sebelítosti a věčného omílání tématu nehody. To ostatně dokazuje i výběr songu "Aftermath" jako hlavního singlu. "Abych byl upřímný, byl to takový proces eliminace. Většinu věcí jsme prostě škrtli. Pak jsme se zamysleli nad tím, co od nás vlastně lidi chtějí slyšet a co my chceme, aby slyšeli oni. 'Aftermath' je ve spoustě ohledech nejdůležitější song z celého alba. Je to taková pomyslná tečka za celou nehodou," vysvětluje basák Jim. "Nelze popřít, že nehoda je důležitým momentem, ale nechceme, aby nás ta událost definovala jako kapelu. Nechceme, aby o nás lidi dalších deset let mluvili jako o 'tý kapele, co se vybourala'."


Řeč samozřejmě došla i na situaci okolo koronaviru. Spousta kapel totiž přesouvá release desek na pozdější datum. V případě The Ghost Inside tomu tak není. Podle Jimových slov není důvod s vydáním páté řadovky čekat: "Nevíme, kdy se věci vrátí zpátky do normálu. Kdybychom čekali, než se všechno uklidní, tak by deska mohla vyjít třeba za půl roku nebo rok. Co můžeme ztratit? Život už stejně bude dost v prdeli. Tak proč neudělat věc, která nás aspoň na chvíli vrátí do normálu."


Velkou story o The Ghost Inside naleznete ve Fakkerovi 09/2019. Časák seženete v našem eshopu.


The Ghost Inside
 


 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
The Amity Affliction: nový album, novej zpěvák - a ten starej u soudu
The Amity Affliction: nový album, novej zpěvák - a ten starej u soudu Kolem týhle partičky, která je na scéně už přes dvacet let, se toho poslední dobou děje docela hodně. Tak pro vás přinášíme shrnutí těch nejdůležitějších bodíků, ať jste v obraze. Neprošvihli jste něco? čtěte zde
Vydáno: 30.04.2026 11:00 v sekci Novinky
Skynd, Roxy, Praha, 29.4.2026 (fotogalerie)
LIVE: Temný případ! Australští Skynd odehráli svou creepy show v pražském Roxy Australská industriálně-elektronická skupina Skynd u nás vystoupila už posedmé. Poprvé to bylo v roce 2021 na čerstvě postpandemickém Rock for People Hope a od té doby jsou tu prakticky jako doma. Mrkněte se s náma, jak to vypadalo na... čtěte zde
Vydáno: 29.04.2026 21:49 v sekci Foto
Rozhovor s Crossfaith na Rock for People 2025
ROZHOVOR s Crossfaith před koncem kapely! Se zpěvákem Kentou jsme pokecali na RFP 2025 Když japonští Crossfaith loni vtrhli poslední den na Rock for People, byl to velmi intenzivní závěr celého festivalu. Nikdo v tu chvíli netušil, že o pár týdnů později bude kapela místo dalšího postupu na vrchol řešit existenční... čtěte zde
Vydáno: 28.04.2026 20:00 v sekci Fakkerník
Foo Fighters – Window
VIDEO: Šmírákův sen. Hračičkové Foo Fighters mají venku nový singl i nové album Včera vyšla americkým rockerům Foo Fighters jejich dvanáctá řadovka "Your Favorite Toy", čemuž předcházela série pre-release party po celém světě a Praha nechyběla. Fanouškům k tomu naservírovali i nový singl "Window", v jehož... čtěte zde
Vydáno: 25.04.2026 13:13 v sekci Video
Rozhovor s Nothing More na Rock for People 2025
ROZHOVOR: Nothing More - Na prvním koncertě v Praze nás málem opustila celá crew Texaská čtveřice Nothing More patří k nejprogresivnějším rockovým úkazům současnosti. Jejich show jsou plné adrenalinu, filozofie i unikátních nástrojů, které jinde neuvidíte. Na loňském Rock for People potvrdili roli černého... čtěte zde
Vydáno: 21.04.2026 15:11 v sekci Fakkerník
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Headlinery Fajtfestu 2023 budou Attila a The Ghost Inside (19.08.2022 20:55 v Novinky)
- The Ghost Inside vykopli basáka. Prý kvůli rasistickým urážkám (10.06.2020 16:10 v Novinky)
- VIDEO: The Ghost Inside se vracejí do hry jako vítězové (24.04.2020 08:10 v Video)
- The Ghost Inside jsou po šesti letech ve studiu a mají hotovo. Dočkáme se desky ještě letos? (10.02.2020 12:15 v Novinky)
- Zázraky se dějí! Navrátilci The Ghost Inside přivalí do Evropy (03.09.2019 09:00 v Novinky)
- Je to tu! Návrat The Ghost Inside na stage se stane skutečností (23.02.2019 14:33 v Novinky)
- Blíží se návrat The Ghost Inside? (08.01.2019 12:55 v Novinky)
- VIDEO: Bubeník The Ghost Inside po amputaci nohy opět úřaduje (06.05.2016 09:30 v Video)
- BMTH, Architects a You Me At Six vybírají prachy pro "vybouranou" kapelu (24.11.2015 10:10 v Novinky)
- VIDEO: The Ghost Inside prožili den blbec (08.10.2015 10:00 v Video)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

Ne 03.05.
Pete Doherty (Meet Factory, Praha)
Po 04.05.
Eric Clapton (O2 Arena, Praha)
St 06.05.
The Rumpled + Budweis Drunken Bastards (Cargo Gallery, Praha)
St 06.05.
Lord of the Lost + Dogma + League of Distortion (Roxy, Praha)
So 09.05.
Skillet (Forum Karlín, Praha)
Ne 10.05.
Creeper (Bike Jesus, Praha)
St 20.05.
Russian Circles + Pelican + Fotocrime (Meet Factory, Praha)
Út 26.05.
Die Toten Hosen (Sasazu, Praha)
St 03.06.
Mastodon + Loathe (O2 Universum, Praha)
Po 08.06.
Baxter Dury (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
©2014-2026 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe