Kde koupit Fakker!
Titulka aktuálního čísla
1Band2Play opět hledá nadějné nováčky napříč scénou

1Band2Play opět hledá nadějné nováčky napříč scénou

Vydáno: 26.03.2020 10:00 v sekci Novinky - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta

Hudební magazín Full Moon a festival Colours of Ostrava i letos hledají začínající talenty.

Hrajete s kapelou, sami, s robotem nebo se svým psem? Skládáte hudbu, kterou chcete ukázat světu, a ještě nemáte venku první desku? Dejte o sobě vědět a my vaše tracky dostaneme k uším zkušených porotců, kteří vám pomůžou stát se součástí domácí scény.

Kdo soutěžní komitét oslovil v minulých ročnících? Loni to byli mathrockoví Chief Bromden, před tím třeba kytaroví floutci Guilty Echoes, elektronický sólista Pandoo, lo-fi producent Jested i folkem inspirovaná songwriterka Bára Zmeková. Záběr je žánrově široký, vejdete se i vy.

Dema, koncertní záznamy nebo jiné nahrávky (max. 2 skladby ve formátu mp3) můžete od 2. března začít posílat na tuto e-mailovou adresu. Jako předmět emailu vždy uveďte 1BAND2PLAY2020, samotné nahrávky pak posílejte přes Úschovnu, WeTransfer nebo podobné služby.

Přihlášením do soutěže souhlasíte s tím, že jméno kapely nebo projektu může být zveřejněno při prezentaci soutěžících. Z nahrávek, které nám dorazí do půlnoci 30. března, budou porotou složenou z redaktorů magazínu, dalších aktivních hudebních novinářů, někdejších vítězů soutěže, zástupců Colours of Ostrava a aktivních hudebníků vybráni tři postupující. Ti společně odehrají své sety ve finále soutěže, které proběhne 6. května v Praze.

Důležitá data
2. března - spuštění soutěže
30. března - deadline 1. kola soutěže (do půlnoci lze zasílat nahrávky)
7. dubna - oznámení tří finalistův druhé polovině dubna - rozhovory s finalisty na webu Fullmoonzine.cz
6. května - koncert tří finalistů a vyhlášení vítěze
18. července - vystoupení vítěze na Colours of Ostrava
do konce roku 2020 - vydání nahrávky vítěze (nahrávání si interpret hradí sám, pokud nebude domluveno jinak)

Soutěž 1Band2Play probíhá v rámci projektu Full Moon Forum, který v roce 2020 podporuje Ministerstvo kultury ČR. Více informací na oficiálních stránkách organizátorů.



DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Na Twenty One Pilots do kina. Už na konci února
Na Twenty One Pilots do kina. Už na konci února Americké duo Twenty One Pilots uvede koncertní snímek "More Than We Ever Imagined", který divákům umožní zažít vyprodaný koncert z Mexico City v rámci turné The Clancy World Tour. Do kin a IMAX po celém světě zamíří jen na omezenou... čtěte zde
Vydáno: 11.02.2026 06:57 v sekci Novinky
Bring Me The Horizon v březnu zamíří do kin po celém světě
Bring Me The Horizon v březnu zamíří do kin po celém světě Bring Me The Horizon, vítězové BRIT-Award, nominovaní na Grammy a držitelé několika platinových nahrávek, oznámili L.I.V.E in São Paulo (Live Immersive Virtual Experiment), filmovou událost zachycující prozatím největší headline... čtěte zde
Vydáno: 10.02.2026 06:59 v sekci Novinky
Vypadá to jako Slipknot, ale nezní to jako Slipknot a nejmenuje se to Slipknot. Co je to?
Vypadá to jako Slipknot, ale nezní to jako Slipknot a nejmenuje se to Slipknot. Co je to? Už to není jen mýtus. Experimentální materiál, který vznikal v roce 2008 během nahrávání "All Hope Is Gone", se konečně dostane k našim uším. Ale pozor - pokud v dubnu poběžíte do krámu a budete hledat logo s devíticípou... čtěte zde
Vydáno: 09.02.2026 21:20 v sekci Novinky
Zemřel Brad Arnold, zpěvák a zakládající člen 3 Doors Down. Bylo mu 47 let
Zemřel Brad Arnold, zpěvák a zakládající člen 3 Doors Down. Bylo mu 47 let Americký zpěvák Brad Arnold, rodák z Mississippi a zakladatel post-grunge kapely 3 Doors Down, zemřel ve věku 47 let v boji se zákeřnou rakovinou ledvin ve čtvrtém stádiu. Zprávu vydala v sobotu 7. února na sociálních sítích jeho... čtěte zde
Vydáno: 07.02.2026 17:23 v sekci Novinky
Knocked Loose, Alexisonfire, Loathe i domácí The Atavists. Nová nálož na Rock for People
Knocked Loose, Alexisonfire, Loathe i domácí The Atavists. Nová nálož na Rock for People Pořadatelé Rock for People odtajňují nové přídavky do lineupu speciálního dne s Iron Maiden, který se uskuteční v neděli 14. června, a naváže tak na předcházející čtyři festivalové dny. Vystoupí Knocked Loose, Saxon nebo... čtěte zde
Vydáno: 06.02.2026 12:26 v sekci Novinky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Vítězem soutěže 1Band2Play se pro rok 2017 stali Ette Enaka (27.05.2017 08:10 v Novinky)
- Vyčníváš z davu? 1Band2Play hledá už popáté nováčky (18.03.2017 21:35 v Novinky)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

So 14.02.
The Blue Stones + GLU (Rock Café, Praha)
Po 16.02.
White Lies (Lucerna Music Bar, Praha)
Čt 19.02.
Dubioza Kolektiv (Archa+, Praha)
Čt 19.02.
Jinjer + Unprocessed + Textures (Roxy, Praha)
So 21.02.
Machine Gun Kelly (O2 Arena, Praha)
Ne 22.02.
Motionless in White + Dayseeker + Make Them Suffer (Forum Karlín, Praha)
St 25.02.
The Kooks + Girl In The Year Above (Forum Karlín, Praha)
Út 03.03.
Crystal Lake + Miss May I + Great American Ghost + Diesect (Rock Café, Praha)
Čt 05.03.
Florence + The Machine, (+ Paris Paloma) (O2 Aréna, Praha)
Pá 06.03.
Sullivan The King (Futurum Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
Rebel TV
©2014-2026 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe