Top story

TRIPLE RECENZE: Architects - For Those That Wish To Exit (Fakkerník)
Akuální deska Architects "For Those That Wish To Exit" vzbudila velké pozdvižení, někteří dokonce hovořili o albu roku. A tak jsme na ni po klasické recenzi mrkli dalšími třemi pohledy: kromě dvou fakkeřích redaktorů fošnu zhodnotil i milovník kapely a kytaristy Sunset Trail v jedné osobě Tomáš Babůrek.

PÁTEČNÍ BORDEL (21): Epica, NOFX, Einherjer, Cloud Nothings (Fakkerník)
Nejlepší metalově - symfonické album? "Omega" od Epiky, píše se v naší recenzi a vzduchem po delším časem prolétlo maximální hodnocení. Chvála padla i na bedra novinek NOFX a Einherjer a špatně si nevedli ani Cloud Nothings.

Deftones mají vlastní gamesu ve stylu Pac-Mana. Zahrajte si taky! (Novinky)
Deftones stále pokračují v oslavách loňských dvacátých narozenin ikonické studiovky "White Pony", tentokrát v podobě hry jménem "White Pony x Black Stallion Arcade", která jako by z oka vypadla Pac-Manovi.

Zemřel Radim Pařízek, lídr a bubeník Citronu (Novinky)
Ve věku 67 let odešel hudebník a podnikatel Radim Pařízek. Známý byl zejména díky působení v hardrockové kapele Citron.

Corey Taylor sype z rukávu filmové scénáře. Má jich už pět (Novinky)
Plány Coreyho Taylora ze Slipknot na letošní rok? Když Bůh (nebo spíš pandemie) dá, tak turné se Slipknot, dopsání páté knihy a uvedení filmu podle vlastního scénáře. A další čtyři scénáře má prý v šuplíku.

Aktuální články

VIDEO: Cover Amaranthe se objevil ve finské pěvecké soutěži (Video)
Finsko bylo vždycky zemí metalu velmi otevřenou (dokonce je v něm nejvíc metalových kapel na milion obyvatel na celém světě) a tak není divu, že se něco takového v jejich verzi světoznámé soutěže "The Voice" prostě muselo objevit.

Rammstein hlásí dokončení nového alba. Wunderbar! (Novinky)
Ne každému pandemie uškodila. Zapálení mistři oplzlostí Rammstein stihli nahrát album, které původně vůbec nebylo v plánu. Teď už si jen počkat na datum vydání!

AUDIO: Dropkick Murphys se vztyčeným prostředníčkem oznamují novou desku (Video)
Skotačiví amíci s irskými kořeny Dropkick Murphys se tentokrát pustili do ódy asi nejznámějšího a nejprovokativnějšího gesta - vztyčeného prostředníku. Se songem vábí i na příchod desáté desky.

Nominace Cen Anděl: kategorii ROCK ovládli Donnie Darko, Kurtizány z 25. Avenue a Povodí Ohře (Novinky)
Ceny České hudební akademie - Anděl Coca-Cola 2020 znají nominanty. V kategorii Rock, která nás zajímá nejvíc a jejímž garantem je šéfredaktor Fakkera Petr "Ape" Adámek, se o vítězství utkají Donnie Darko, Kurtizány z 25. avenue a Povodí Ohře.

Jak zní Svět na konci roku nula? Domácí Post-hudba představuje nové album (Novinky)
S blížícím se výročím pandemického "roku nula", se okolní svět radikálně změnil, a o zvuku post-hudby na novince "Svět na konci roku nula" by se dalo říct totéž. Nahrávka vychází 1. března.

Nergal z Behemoth se opět bouští do boje s církví (Novinky)
S pokutou 15 tisíc zlotých a se soudními výlohami vyčíslenými na 3500 zlotých (dohromady přes 106 tisíc korun) odešel nedávno od soudu Nergal z Behemoth. Důvod? Zveřejnil na sociálních sítích fotku, na které šlape na obraz Panny Marie. Proti rozsudku se odvolal.

VIDEO: Vymlaťte se ze vzteku spolu s Crippled Fingers (Video)
Pražští hardcore řízci Crippled Fingers znovu řežou do strun. Vydali čerstvou věc "Break The Line" a rovnou k ní natočili klip.

Producent Rammstein: „Učil jsem Tilla, jak dělat drtivé texty“ (Fakkerník)
Vloni uplynulo už 25 let od vydání debutu Rammstein "Herzeleid", které odstartovalo jejich raketový vzestup až na samotný vrchol. Magazín Spark při té příležitosti vyzpovídal švédského studiového mistra Jacoba Hellnera, který byl přes dvacet jejich dvorním producentem.

Jak Rob Zombie vymýšlí šílené názvy svých alb? (Fakkerník)
Hororový blázen Rob Zombie je známý svou extravagancí v životě i hudbě, tudíž jste určitě nemohli přehlédnout podivné, zdánlivě nesmyslné a především dlouhé názvy jeho skladeb i celých desek. Proč a jak to teda vlastně dělá?

PÁTEČNÍ BORDEL (20): Architects, Normandie, Alice Cooper, Icon for Hire (Fakkerník)
Architects se na očekávané novince odvážili k znatelnému kroku vpřed a nezní to vůbec špatně. Velmi sebejistě zní i novinka severského tria Normandie. Mimo to jsme si proklepli také nová alba Alice Coopera a Icon for Hire.

VIDEO: The Offspring pálí nový song i podrobnosti k desce (Video)
Po dlouhých devíti letech od posledního studiového alba jsou The Offspring zpět. Desátá deska nese název "Let The Bad Times Roll" a venku je rovnou první ukázka.

Sex Deviants: „Na koncerty to kvůli tý čínský neochřipce nevypadá“ (Novinky)
Sex Deviants ze Strašic u Rokycan mydlí ten svůj punk rock už čtvrt století a koncem loňského roku vyslali do světa novou fošnu "Za jinej svět". Na letošek měli velké plány, ale člověk míní a pandemie mění.

Abbath zamířil do studia, nové fošny se dočkáme ještě letos (Novinky)
Více než rok po nástupu Abbatha na léčení ze závislosti na alkoholu se zdá, že muzikant své démony překonal. Jeho parta se podle aktuálních informací zavřela do studia a začala makat na nové desce.

Superlove interview: „Láska není něco, co by naši kapelu definovalo“ (Fakkerník)
Nováčci na scéně Superlove přišli v listopadu se svým první eponymním EP. Co pro ně vlastně znamená láska, kde berou inspiraci pro svou rozmanitost a co bude jejich hlavním cílem po skončení pandemie? O tom jsme hodili s kapelou pokec.

Zemřel basák Deez Nuts Sean Kennedy. Bylo mu 35 let (Novinky)
Ve středu 24. února obletěla (nejen) hardcorovou scénou smutná zpráva o smrti Seana Kennedyho, basáka Deez Nuts. Seanovi bylo pouhých 35 let. Příčina smrti není dosud známá.


další

© 2014-2021, SMILE MUSIC s.r.o.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení