Top story

FOTO: Malá sportovní hala zažila trojitou porci bouřlivého mládí. Zahráli Palaye Royale, Yonaka a Starbenders (Foto)
Ani mrazivé počasí neodradilo hodiny čekající řady fanoušků na čím dál známější art-rockovou partu Palaye Royale, která se k nám podívala 20. ledna za doprovodu dalších svěžích skupin Yonaka a Starbenders. Jak to na koncertě vypadalo?

FOTO: Nebe vzplanulo. Heaven Shall Burn se vrátili do Prahy, v tandemu zaburáceli Trivium (Foto)
Němečtí Heaven Shall Burn se sice vloni představili na Masters of Rock, ale do Prahy se navrátili po dlouhých pěti letech. A navíc poprvé od vydání pompézního dvojalba "Of Truth & Sacrifice", k němuž evropskou tour ve spojení s Trivium opakovaně překládali od roku 2020.

AUDIO: Till Lindemann si v angličtině střihl duet se zpěvačkou Kovacs (Video)
Tři čtvrtě roku od vydání desky "Zeit" se svojí hlavní kapelou si Till zase oprášit ájinu a přidal se jako druhý hlas k písni hudebnice Kovacs. Dojemný duet jako se zpěvačkou Zaz ovšem nečekejte. "Child Of Sin" ve vás rozpoutá pocity nekonečného zklamání.

VIDEO: Måneskin a Tom Morello představují nahatej song (Video)
Ještě před oficiálním vydáním alba "Rush!" nám Måneskin posílají další ochutnávku. Nejen, že jde o spolupráci s kytarovým hrdinou Tomem Morellem z Rage Against The Machine, novinka je i trošku nahatá. Ale klídek, i pro děti v pohodě. Novinka nesoucí název "Gossip" je totiž cenzurovaná.

ROZHOVOR: Palaye Royale - Mámy nás milují. Ale některé zacházejí příliš daleko (Fakkerník)
Bratrské fashion-art rockové trio Palaye Royale se těší stále větší popularitě nejen u nás, ale i ve světě. Je to však Česká republika, která klukům učarovala. Před jedním ze dvou loňských koncertů jsme s kapelou pořídili rozhovor nejen o našem hlavním městě a novém albu, ale i o fanoušcích, haterech nebo hudebních vzorech.

Aktuální články

Hymna evropské ligy League of Legends je poklonou emo kultuře (Novinky)
Během ledna začal první split evropské ligy (LEC) v online hře League of Legends. K této příležitosti se organizátoři rozhodli vypustit velmi zajímavý tématický song i s videem.

VIDEO: Ice Nine Kills zveřejnili hororový klip, YouTube jej původně nepovolil (Video)
Ice Nine Kills jsou známí svou halloweensky vražednou esencí, která občas překročí hranice snesitelnosti. A nový klip k písni "Welcome To Horrorwood" je přesným příkladem.

VIDEO: Mozky na asfaltu? Pro King 810 denní kafe (Video)
King 810 s Davidem Gunnem v čele vypouštějí velmi bolestivý klip, a to jak pro oči, tak pro duši. Zároveň jím ohlašují nové EP.

VIDEO: John Wolfhooker a RedZed zplodili natřískanou metalcorovou pecku (Video)
Česko-slovenská parta se pohybuje ladně ve všech žánrových vodách. Tuhle od nich uslyšíte chytlavou pop-punkovou pecku a támhle zase výbušnou corovou petelici. Novinka "Free Your Mind" je druhým případem.

Palisades končí. Na poslední show přizvou bývalého zpěváka (Novinky)
Dvanáct let, pět přátel, jedna poslední show - tak zní pozvánka na rozlučkovou show metalcorových Palisades. Na scéně banda strávila dvanáct let, na poslední koncert se naposled zamávat vrátí i bývalý zpěvák Louis Miceli.

VIDEO: Hudba Sabaton dojemnější, než kdy dřív. Slyšte cover v podání brněnského pěveckého sboru (Video)
Jasný, my víme. Vánoce už skončily a nechcete o nich další půlrok ani slyšet. Přesto ale doufáme, že si někdo přezpívanou verzi "Christmas Truce" v podání sboru Kampanela nakonec poslechne. Vážně stojí za to.

Zpěváci Lorna Shore, Atilla, Fit For an Autopsy (a několik dalších) společně v deathcorové superskupině (Novinky)
Zpěváci rovnou šesti deathcorově laděných kapel dali do kupy společnou superskupinu. Pojmenovali ji příznačně The Big Six a prý se od nich můžeme těšit na první EP někdy v průběhu letoška.

Advent podle Rock for People: kompletní přehled všech 24 prosincových jmen (Novinky)
Vánoce jsou za námi, oslavy nového roku taktéž a my bychom se rádi ohlédli za prosincem loňského roku, kdy pořadatelé Rock for People tradičně den co den až do Štědrého dne odhalovali jednoho interpreta příštího ročníku.

TOP ALBA 2022 podle redakce Fakkera (VII.): vybírá Jakub „Poštý“ Poštolka (Fakkerník)
Rok 2022 by se u mě v přehrávači dal nazvat jako sázka na jistotu. Namísto experimentů a objevování nových interpretů jsem vsadil spíš na ověřená jména, která ani letos svými počiny nezklamala. A k těm objevům se třeba dostanu letos...

TOP ALBA 2022 podle redakce Fakkera (VI.): vybírá Honza „Long82“ Dlouhý (Fakkerník)
Rozmanitost. Tak by se dal stručně shrnout můj oblíbený playlist za uplynulý rok. Vedle sebe jsem naskládal vcelku brutalitku Lorna Shore, vedle toho příjemnou nezávislárnu Sayu Gray, rappera JIDa a post-hardcorovou ulítlost Gospel. Nedá se říci, co jsem poslouchal nejvíc. Proto jsem na bednu nakonec poslal někoho úplně jiného - sofistikovanou muziku Polyphia.

TOP ALBA 2022 podle redakce Fakkera (V.): vybírá Čestmír Jíra (Fakkerník)
Rok 2022 byl všechno, jen ne normální. Všechno bylo buď hrozně skvělý, nebo hrozně na hovno... A ta křivka vypadala jak chrup voliče SPD. Z toho skvělýho si budu určitě dlouho pamatovat nejlepší ročník Rock For People a skvělou profesní příležitost, kterou mi jako fotografovi poskytnul Brutal Assault.

TOP ALBA 2022 podle redakce Fakkera (IV.): vybírá Milan „Řízek“ Říský (Fakkerník)
V uplynulém roce mě nikdo z mých hudebních oblíbenců nezklamal, což je samo o sobě vlastně dost pozitivní. A ještě lepší je, že většina z nich vydala fakt dobré desky. Sice jsem neobjevil nic zásadního nového, ale tak nějak průběžně se na mě valily osvědčené kapely, což stačilo k naprosté spokojenosti.

TOP ALBA 2022 podle redakce Fakkera (III.): vybírá Mates „Koury“ Krč (Fakkerník)
Letošní rok jasně ukázal, kolik výborných mladých umělců na české scéně máme a stojí za pozornost. A to nejen jména, která letos vydala desku. Sledujme domácí muzikanty, má to smysl!

TOP ALBA 2022 podle redakce Fakkera (II.): vybírá Ondra „Wisby“ Weisbauer (Fakkerník)
Poslech hudby je pro mě nejen něčím, co dělám, aby mi lépe utíkal čas, ale především rozptýlením a únikem od všech problémů a starostí současného světa. I proto mé první místo obsadila kapela, jejímž posláním je v první řadě dobře se pobavit.

TOP ALBA 2022 podle redakce Fakkera (I.): vybírá Dominik „Dom“ Šidlo (Fakkerník)
Spíš než tím, co mě v roce 2022 bavilo, bych začal tím, co mě nebavilo - následky koronaviru jako hlavní hudební téma. Každá druhá kapela včetně jejich matek si během pandemie sáhla na dno, nikdy nezažila horší období... Po několika tematicky totožných albech přišlo znechucení. Poutavých nahrávek se naštěstí i tak objevilo víc než dost.


další

© 2023 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení