Aktuální články

VIDEO: Kapela Heada z Korn je znovu na nohou a válí (Video)
Pamatujete na Love and Death, bokovku Briana "Heada" Welche? Po téměř pěti letech se vracejí s novým materiálem.

AUDIO: The Pretty Reckless si k novému songu přizvali Toma Morella (Video)
Prvním z hvězdných hostů spolupracujících na očekávané desce party kolem Taylor Momsen není nikdo jiný, než Pan kytarák Tom Morello (Rage Against The Machine). O tom, že předvedl opravdu chvályhodný výkon, se přesvědčte sami!

Tommy Vext vysvětluje, proč odešel z Bad Wolves (Novinky)
Jak už to bývá, když se stane něco nepříjemného, vznikají kolem toho všemožné drby. Proto se ohledně svého odchodu z řad vlčí smečky Bad Wolves rozhodl promluvit sám Tommy Vext.

TOP ALBA 2020 podle redakce Fakkera (XV.): vybírá Kamil „Doči" Dočkal (Fakkerník)
Rok 2020 přinesl mnohým více starostí než radostí. Intenzivně zabolely zejména zrušené koncerty a festivaly. Naštěstí se i v tomto zpropadeném roce urodilo mnoho skvělých alb napříč hudebním spektrem, takže vybrat z nich nejlepší hrstku pro mě ani letos nebylo vůbec snadné.

AUDIO: Čekají Foo Fighters na válku? (Video)
"Waiting On A War" je už třetí vydaný song z chystané fošny "Medicine At Midnight". Dávejte pozor na text, pro zpěváka Davea Grohla má totiž velký emocionální význam.

TOP ALBA 2020 podle redakce Fakkera (XIV.): vybírá Petr „Ape“ Adámek (Fakkerník)
Rok 2020 byl plný ups & downs a podobně kontrastní je i výběr hudby, která ve mně během uplynulých dvanácti měsíců zarezonovala nejsilněji. Energie mládí i zkušenost stáří, growl i rap, brutální kytarové riffy i album, které o kytaru skoro ani nezavadilo. Jo, takhle to mám rád.

VIDEO: Corey Taylor si v novém klipu střílí z indie rockových kapel i sám ze sebe (Video)
S počtem známých tváří se v klipu k "Samantha's Gone" rozhodně nešetřilo. Kromě samotných Steel Panther se v něm objevili kolegové z hudební branže a několik filmových herců. Ale proč to všechno? Hlavně se pobavit!

Sundressed interview: „Buďte sami sebou, nesnažte se přizpůsobit normě" (Fakkerník)
Arizonští indie / pop-punk mladíci Sundressed vloni vypustili nové album "Home Remedy", které má pomoci nasměrovat lidi na správnou cestu, když se na ní zrovna nenacházejí. Stejně jako to pomohlo zpěvákovi Trevoru Hedgesovi, s kterým jsme dali krátkou řeč.

TOP ALBA 2020 podle redakce Fakkera (XIII): vybírá Tomáš „XV" Bárta (Fakkerník)
Sám pro sebe jsem letos objevil hned několik nových kapel, jejichž dovednosti mi dokázaly vyrazit dech z plic. Proto pro mě bylo překvapením, když jsem na základě své letošní hudební inventury shledal, že jednoznačně nejhranější u mě byla deska kapely, jejíž jméno jsem měl řadu let zařazeno ve složce "docela dobrý, ale nuda".

Kutí Avril Lavigne něco s Machinem Gun Kellym? (Novinky)
Avril Lavigne je na roztrhání! Čerstvě se objevila jako host v písni amerického hudebníka Dereka Ryana Smitha (Mod Sun), který písní "Flames" už jako třetím singlem promuje chystanou desku. A teď navíc začala na Instagramu lákat své fanoušky na možnou novou hudbu.

Další šok na začátku roku! Marco Hietala opouští Nightwish (Novinky)
Rok 2021 sice teprve začal, ale metalová scéna zažívá jednu pohromu za druhou. Zpěvák a baskytarista Marco Hietala dává po dvaceti odehraných letech sbohem Nightwish a s nimi i veřejnému životu hudebníka - aspoň na nějaký čas.

TOP ALBA 2020 podle redakce Fakkera (XII): vybírá Milan „Řízek“ Říský (Fakkerník)
Loňský rok byl zvláštní. Dost alb mých oblíbenců tak nějak prosvištělo kolem s intenzivním zájmem zkraje a následným rychlým vyšuměním. Finální pětka budiž spíš výběrem těch, jejichž nálada pro mě uplynulý rok nezapomenutelně definuje.

VIDEO: Domácí Chief Bromden vás provedou deliriem bujarých maloměstských večírků (Video)
Vítězové minulého ročníku soutěže 1Band2Play Chief Bromden přicházejí s klipem k tracku "Soul Sucker" z loňského debutu "Slunovrat".

TOP ALBA 2020 podle redakce Fakkera (XI): vybírá Honza „Long82“ Dlouhý (Fakkerník)
Člověk by chtěl žít normálně a neslyšet dennodenně o pandemii. Bohužel to nejde. Člověk by chtěl žít v normální civilizovaný společnosti bez rasismu a taky se to neděje. Člověk by chtěl, aby o veřejném mínění nerozhodovaly prachy a média a … všichni víme. Z Run the Jewels, kteří mě letos uzemnili nejvíce, čiší vzdor a nasrání.

TOP ALBA 2020 podle redakce Fakkera (X.): vybírá Čestmír Jíra (Fakkerník)
Rok 2020 byl fakt divnej. Byl tak strašně divnej, že jsem při sestavování tohoto žebříčku zjistil, že deska, kterou jsem už od začátku chtěl dát bezpečně na první místo, vyšla už v roce 2018, haha.


další

© 2014-2021, SMILE MUSIC s.r.o.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení