Seriálem South Park zazněla hudba Dying Fetus a kritika Číny. Země seriál zakázala

Vydáno: 12.10.2019 10:05 - Ondra Weisbauer a Tomáš Bárta

Známý animovaný seriál plný kontroverze a černého humoru čítá dnes již 23 sérií a bylo v něm k vidění už opravdu mnoho. Mezi hostujícími postavami se zde za ta léta objevilo i mnoho rockových a metalových kapel. Nyní přichází na řadu Dying Fetus a Death Decline.
Nová série odstartovala teprve před pár dny a už ve druhém díle se dvojice autorů Trey Parker & Matt Stone postarala o mezinárodní šlamastyku, když se sarkasmem sobě vlastním otevřela závažné téma potírání svobody projevu ze strany čínského totalitního režimu. Typicky lidově-demokratická odpověď na sebe nenechala dlouho čekat: seriál byl na čínském internetu zakázán.

 
 
 
View this post on Instagram

Our track "Second Skin" was featured on @southpark’s new episode, "Band In China" last night! Watch the episode via @comedycentral and @hulu and stream the track on all platforms.

A post shared by DYING FETUS (@dyingfetusofficial) on Oct 3, 2019 at 7:28am PDT


Část zápletky se točí kolem čerstvě založené seriálové kapely Crimson Dawn, která se se svým death metalem pokouší prosadit na čínském trhu. Metaloví znalci ovšem poznají, že libé tóny, které Stan, Butters a spol. na své nástroje vyluzují, nejsou ve skutečnosti jejich původní tvorbou, nýbrž v jednom případě zazní část skladby "Useless Sacrifice" od Francouzů Death Decline, ve druhém pak "Second Skin" starých dobrých drtičů Dying Fetus. Sami Dying Fetus o tom začerstva informovali prostřednictvím sociálních médií.

Tak teď kdo koho podporuje? Seriál kapelu, nebo kapela seriál? Jak to nakonec se seriálovou bandou dopadne, se dozvíte jedině tak, že díl zkouknete. Tak hurá na to!


South Park - Stan Marsh and Crimson Dawn


 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2014-2020, SMILE MUSIC s.r.o.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení