Top story

22 muzikantů, které jsme v roce 2020 ztratili (Fakkerník)
Rok 2020 byl fakt o ničem, o tom není třeba diskutovat. A ani smrtka si pauzu nedala. Pojďme zavzpomínat na muzikanty, kteří nás vloni opustili...

Glastonbury zrušeno i letos. Je festivalové léto v ohrožení? (Novinky)
Druhý rok za sebou byl zrušen prestižní britský festival Glastonbury. "Přes snahy udělat maximum, je jasné, že se nám festival letos nepodaří uskutečnit. Mrzí nás, že jsme vás zklamali," oznámili organizátoři Michael Eavis a Emily Eavis.

21 alb, na která se v zimě 2021 nejvíc těšíme (I.) (Fakkerník)
Letošní rok bude na nové desky obzvlášť bohatý. Spousta kapel odložila své novinky na letošek, neboť bez náležitého turné by byly jen výstřelem do tmy. Vybrali jsme jednadvacet alb, na která se můžeme do konce letošní zimy těšit. Začínáme první polovinou.

VIDEO: Architects vysílají třetí ukázku z nového alba. A zas je to pecka (Video)
Měsíc před vydáním nové studiovky Architects je venku další čerstvé žrádlo - song "Dead Butterfly". Videoklip natočila kapela během loňského epického streamu v britské Royal Albert Hall.

Byl Lil Peep Kurtem Cobainem své generace? (Novinky)
Schopnost těsně se semknout s fanouškovskou základnou podobně jako to dokázal Kurt Cobain z Nirvany, předčasný odchod ze světa i ovlivnění jedné generace. Právě tyhle momenty vyzdvihl frontman The Smashing Pumpkins Billy Corgan a zařadil významem Lil Peepa po bok Cobaina.

Aktuální články

VIDEO: Manekýni Blitz Union jsou vyrobeni z plastu (Video)
Aspoň to tak vypadá podle tématu songu "Plastic". A napovídá i klip, na kterém si pánové dali zatraceně záležet.

VIDEO: Slepí často vidí víc než ostatní, upozorňují Frozen Poppyhead (Video)
Domácí smečka Frozen Poppyhead má venku dva nové songy. A hraje na citlivou strunu.

VIDEO: Of Mice & Men se podělili o své obavy budoucnosti (Video)
Zpěvák a baskytarista Aaron Pauley se v čele Of Mice & Men zatraceně dobře zabydlel. Singlem "Obsolete" hudebně a zvukově pokračuje v cestě, kterou prošlápl dvěma posledními alby "Defy" a "Earthandsky".

Nervosa: „Všichni diktátoři ve světě jsou mužského rodu. Je to náhoda?“ (Fakkerník)
Oblíbená thrashmetalová Nervosa doznala v loňském roce velkých personálních změn. Jedinou původní členkou zůstala Prika Amaral, z tria vyrostlo kvarteto a z čistě brazilské smečky se stala skupina mezinárodní. V novém složení vydala čtveřice divoženek 22. ledna nové album "Perpetual Chaos".

VIDEO: Vydejte se na výlet do hlubin depresí s We Are The Motion (Video)
Novinku domácích We Are The Motion prostupuje drsný příběh. "The Bullet", jak naznačuje už samotný název, je nasáklá temnotou a smrdí sebevraždou.

Angus z AC/DC: „Moje školní uniforma funguje jako kouzlo“ (Fakkerník)
Australská mašina AC/DC si vloni zase jednou podmanila svět rock'n'rollu, když jejich nová studiovka "Power Up" zbourala hitparády po celém světě. Jak svoje dítko, už sedmnácté, vidí jeho stvořitelé? Spark přináší rozhovor s dvěma ikonami - zpěvákem Brianem Johnsonem a kytaristou Angusem Youngem.

VIDEO: Jak se točí klip s Mongoly The HU? Mrkněte! (Video)
Koncem loňského roku předělali Mongolové The HU kultovní song Metalliky "Sad But True". Jaký příběh se v mystickém klipu skrývá? O tom vám povypráví sami mongolští jezdci.

Alternativa pro Rock for People? Virtuální Rock for People! (Novinky)
Tak jak to sakra udělat? Přes vládní zákazy se prostě festivaly pořádat nedají. Kde je řešení? Jak k fanouškům dostat živou hudbu? Jak?

VIDEO: Kapela Heada z Korn je znovu na nohou a válí (Video)
Pamatujete na Love and Death, bokovku Briana "Heada" Welche? Po téměř pěti letech se vracejí s novým materiálem.

AUDIO: The Pretty Reckless si k novému songu přizvali Toma Morella (Video)
Prvním z hvězdných hostů spolupracujících na očekávané desce party kolem Taylor Momsen není nikdo jiný, než Pan kytarák Tom Morello (Rage Against The Machine). O tom, že předvedl opravdu chvályhodný výkon, se přesvědčte sami!

TOP 10 featuringů Jonathana Davise (Fakkerník)
Jonathan Davis aka JD aka JDevil moc rád pomáhá jiným kapelám. V den jeho 50. narozenin jsme dali do kupy deset nejlepších studiových počinů.

PÁTEČNÍ BORDEL (14): Frank Iero And The Future Violents, Passenger, Grandson, Accept (Fakkerník)
Kytarista My Chemical Romance vytáhl ze šuplíku materiál, který dal do kupy v rámci svého projektu Frank Iero and The Future Violents. Ambiciózní deskou se o pozornost hlásí chameleon Grandson, zatesknit si můžete s melancholikem Passengerem a zatnout pěst s metalovými nestory Accept.

Protheus (Dymytry): „Míchání metalu s dalšími styly mě baví“ (Fakkerník)
Frontmana domácí maskované úderky Dymytry Prothea (vlastním jménem Jan Macků) vyzpovídal náš spřátelený magazín Spark v rámci rubriky Ušní průplach. Dozvěděli jsme se mimo jiné to, co jej vůbec přimělo zpívat a jak se staví k míchání metalu s jinými žánry.

VIDEO: Další skvělý cover Rammstein je na světě! (Video)
Youtuber známý jako "maromaro1337" se už mnoho let specializuje na stylofonové covery známých songů z her, filmů i světa rocku a metalu. Ale nejlíp na téhle elektronické mršce zní rozhodně Rammstein. No posuďte sami!

Tommy Vext vysvětluje, proč odešel z Bad Wolves (Novinky)
Jak už to bývá, když se stane něco nepříjemného, vznikají kolem toho všemožné drby. Proto se ohledně svého odchodu z řad vlčí smečky Bad Wolves rozhodl promluvit sám Tommy Vext.


další

© 2014-2021, SMILE MUSIC s.r.o.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení